Geri Dön

Bursaspor'un yeni başkanı Mesut Mestan oldu

Bursaspor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlığa Mesut Mestan ve yönetimi seçildi.

Bursaspor'un yeni başkanı Mesut Mestan oldu

Bursaspor Kulübü’nün olağanüstü genel kurulu, 1079 üyenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kongrede başkanlığa tek aday olarak giren Mesut Mestan, genel kurul üyelerine yaptığı konuşmada kendisine yönelik sataşmalara cevap vereceğini belirterek, “4 kez aday oldum ve kimsenin adamı olmadım. Eğer öyle olsaydı 4 seçimi de kaybetmezdim. Eğer birisinin adamı olacaksam sizlerin adamı olurum. Bursaspor'un bana ihtiyacı olduğunu gördüm ve Bursaspor'u da sahipsiz bırakamazdım. Hiç kimse Bursaspor'un üzerinde değildir. Birlik beraberliği sağladık şampiyon olduk olduk. Koltuk sevdalısı hiçbir zaman olmadım. Çok atıp tutanlar keşke aday olsalardı da ben de gücüme göre yardım ederdim. Herkes kaçtı biz medeni cesaretimizle aday olduk. Bizim taraftarımız çok akıllıdır. Her şeyin farkındalar” diye konuştu.

Mesut Mestan, yapılan açık oylama sonucunda yeşil beyazlı kulübün yeni başkanı oldu. Akabinde başkan Mestan, teşekkür ederek yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın mensuplarına poz verdi.

Ayrıca Bursaspor Bağımsız Denetleme Kurulu'na ise Tayfur Serdar Güllülü'nün listesi seçildi.

Bursaspor Kulübü’nün yeni başkanı ve yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;

- Yönetim Kurulu

Asil: Mesut Mestan, Ahmet Eraslan, Erol Turan, Uğur Çelikyay, Kıvanç Cakalıoğlu, Konuralp Yeşil, Fatih Öztürk, Fatih Öztürk, Serhat Yıldırır, Ali Büyükkurt, Ersin Toker, Serkan Subaşı, Yavuz Aman, Yıldırım Hacıoğlu.

Yedek: Rıdvan Özkan, Ali Nazım Tekelioğlu, Erdinç Doğan, Burak Yağız, Alper Akar, Ali Ağır.

Disiplin Kurulu (Asil): Av. Mustafa Kemal Şençayır, Av. Sungurtekin Öztan, Av. Umut Önel.

Disiplin Kurulu (Yedek): Av. Cihan Kayrak, Av. Aygül Arda, Av. Engin Demir.

TFF Delege Kurulu (Asil): Besim Hacıoğulları, Hasan Başaran, Mustafa Kemal Gürmen, Mehmet Çakman.

TFF Delege Kurulu (Yedek): Ali Yüksel Deliçay, İlhan Biçer, Fehim Ferik, Ersoy Saitoğlu.

Mesut Mestan: Kimsenin Bursaspor üzerinde hesabı olamaz
Bursaspor Kulübü'nde başkan Mesut Mestan yaptığı açıklamada, "Kimsenin Bursaspor üzerinde hesabı olamaz, kimseye de Bursaspor’u peşkeş çekmem" dedi. Mestan kongre öncesi oyuncu satışını engellemek içinse İstanbul'a gittiğini dile getirdi.
Bursaspor Kulübü’nün yeni başkanı Mesut Mestan, kongrenin Bursaspor camiasına hayırlı olmasını diledi. Kolay geçecek bir kongreyi zora soktuklarını belirten Mestan, “Bizim bir anayasamız var, anayasa kuralları çerçevesinde aday oldum. Bizim burada birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Beraber olmazsak zaten bizim bu takımı çıkarma şansımız yok. Kimsenin Bursaspor üzerinde hesabı olamaz, kimseye de Bursaspor’u peşkeş çekmem. Hiç kimsenin adamı olmadım, olmam da. Dik başlılığımdan herkes bilir, tuttuğumu koparırım” dedi.
Başkan Mestan, İstanbul’a iki kere futbolcu satışlarını engellemek için gittiğini belirtirken, bu durumun nedeninin ise Umut Meraş transferi için eski Bursaspor yönetiminin, Beşiktaş yönetimiyle görüşmesi olduğu öğrenildi. Mestan, "Yaptığım bir şeyin reklamını yapmam. Netice olarak o futbolcuyu sattırmadık, satmaktan vazgeçmedi, bugün ben de ibra etmedim. Makul şeyler yapsaydı ibra ederdim. Masumane yaptığı şeyler yok. Satılacak futbolcunun kararını nasıl alırsın sen, Bursaspor tarihinde böyle bir karar yok. Hepimizin fedakarlık yapması lazım. Kendi parasıdır, onun tasarrufundadır. Kimsenin alınterine, kimse karışamaz ama bu şekilde de çeyrek depo benzin var, bunu boşaltmaya kalkıyor. Bu ara nasıl gidecek? Reklamlar, stat hasılatı, federasyon gelirleri temlikli, gayrimenkule de temlik koyuyorsun. Nasıl yaşayacak bu kulüp? Para verdin güzel de 150 milyon lira zarara uğrattın, küme düşürdün. Bunu söyle. 2004 yılında takım küme düştüğünde Fikret Başkan alacaklarımı bırakıyorum dedi, ‘Ben takımı düşürdüm, bedel ödemem lazım’ dedi, gelinen noktaya bakar mısınız? İbra etmemek için can-ı gönülden elimi kaldırdım" diye konuştu.
Transfer ve teknik direktör görüşmelerinin sorulması üzerine ise başkan Mestan, Mehmet Altıparmak ile yüz yüze görüşüp anlaştığını ancak Altıparmak’ın belirsizlikten ötürü Akhisarspor ile anlaştığını belirtti. Bu hafta eski futbolcu Sebastian Frey’in ödemesinin bulunduğunu belirten Başkan Mestan, bu sorunu birlikte çözeceklerinin de altını çizerek, çok zor bir sürecin kendilerini beklediğini ifade etti.


Arsenal'de Benfica hazırlıkları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet