Geri Dön

Çok kârlı bir iş!

Galatasaray, mayıs ayında kâr ettiğini açıklarsa büyük bir tehlikeden daha kurtulacak.

Çok kârlı bir iş!

NEVZAT DİNDAR

Sarı-kırmızılıların eski 2. Başkanı Işın Çelebi, Cim-Bom’un yapacağı kâr açıklamasının çok büyük anlam taşıdığını söyledi, “SPK mevzuatına göre 5 yıl üst üste zarar eden kuruluşlar A tipi hisseler üzerindeki hakkını kaybediyor. Bir yıl kala bu risk ortadan kalkacak” diyerek Galatasaraylıların yüreğine su serpti.

UEFA’dan gelebilecek cezadan kurtulabilmek için kılı kırk yaran Galatasaray, mayıs ayında zarardan kâra geçebilirse bir taşla iki kuş birden vurmuş olacak. Cim-Bom, kayyuma düşme tehlikesinden kurtulacak.

Adnan Polat döneminde ikinci başkanlık yapan ve son olarak UEFA Finansal Fair Play incelemesinde mevcut yönetime savunma konusunda yardımcı olan Maliye eski Bakanı Işın Çelebi, Galatasaray’ın Sportif AŞ’de kâr ederek büyük bir tehlikeyi bertaraf edeceğini dile getirdi.

Üç yıl üst üste zarar

Milliyet’e konuşan Çelebi, Başkan Dursun Özbek tarafından önceki gün açıklanan bilgilerin önemine dikkat çekerek, “Başkan ne diyor: ‘UEFA keşke mayıs ayı sonunu bekleseydi. Galatasaray Sportif AŞ, Mayıs ayı sonunda kâr eden bir kuruluş haline gelecek.’ Sportif AŞ’nin zarardan kurtulması sadece UEFA konusunda değil, SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) için de önemli. Galatasaray Sportif AŞ 3 yıldır zarar etti. SPK mevzuatına göre 5 yıl üst üste zarar eden kuruluşlar A tipi hisseler üzerindeki hakkını kaybediyor. Kâra geçmek, bu nedenle Galatasaray’ı büyük bir tehlikeden kurtaracak. Eğer yine eksi ile kapanmış olsaydı Galatasaray’ın kontrolü büyük risk altına girecekti. Bir sene kala bu risk ortadan kalkacak. Sportif AŞ 2012-2013’te 38, 2013-2014 70.4, 2014-2015’te ise 55.8 milyon euro zarar etti. Bu rakamlardan artıya geçmek çok önemli bir iş. Zarardan kâra geçen bu sistem UEFA’dan da geçer not alabilmeli” diye konuştu.

Hasnun Galip’ten 700 bin

UEFA Finansal Fair Play çerçevesinde 1+1 sene Avrupa’dan men cezasıyla karşıya kalan Galatasaray’da Başkan Dursun’un Özbek’in kurtuluş olarak gördüğü aksiyon planları bir bir hayata geçiyor. “Tek Bilek Tek Yürek” kampanyasındaki rakamlarla yüzü gülen Galatasaray’ın Mecidiyeköy’de otel projesi hızla yükselirken, Beyoğlu Hasnun Galip’teki binadan da önemli bir gelir elde edileceği belirtildi. Kulübün eski kulüp binasından yıllık 700 bin dolar kira alacağı belirtildi.

20 bilekliğe Trabzon maçı!

Cim-Bom, “Tek bilek tek yürek” kampanyasında satışları hızlandırmak için yeni bir kampanya hazırladı, tek seferde 20 adet bileklik alacak olan taraftara Trabzonspor maç biletinin hediye edileceğini açıkladı. Yapılan açıklamada, alışveriş sonrasında biletin hemen Passolig’e tanımlanacağı ifade edildi.

Oğuz Altay: "Tüm verilere göre derbinin favorisi Galatasaray"YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber