Geri Dön

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Gönülleri kazanıp umut oldunuz’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda madalya alan milli sporcularla bir araya geldi, “Sizler sadece madalya kazanmadınız, milletimizin gönlünü kazandığınız. Başarılarla gençlerimize umut kaynağı oldunuz” ifadelerini kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Gönülleri kazanıp umut oldunuz’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda madalya alan milli sporcularla bir araya geldi. ‘Ülkemizi gururla temsil eden siz sporcularımızla, antrenörlerimizle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz’ diyerek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:
- Tokyo 2020, salgın ortamında seyircisiz olarak düzenlenen ilk olimpiyat olmanın yanında siz sporcularımızın elde ettiği başarılar bakımdan hafızlara kazınmıştır.
- Türkiye iki altın, iki gümüş, 9 bronz ile toplam 13 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Sadece madalya sayısı açısından değil kadın sporcularımızın elde ettiği başarılar bakımdan da oyunlar tarihe geçmiştir.
- Sizler sadece madalya kazanmadınız, aynı zamanda 7’den 70’e milletimizin tamamının gönlünü de kazandığınız. Başarılarla gençlerimize umut kaynağı oldunuz. Yangın ve sel felaketleriyle mücadele ettiğimiz günlerde milletimize heyecan yaşattınız.
- Olimpiyatlara ülkemizi temsilen katılan 108 sporcumuzun her biri takdiri hak etmektedir. Hiçbir başarı tesadüf eseri ortaya çıkmaz. Elde edilen her başarının altında gayret vardır. Bunun yanında başarı topyekün işbirliğinin sonucudur.
- Ben Mete’ye farklı bakıyorum. O tarihi bugüne taşıyan bir gencimiz oldu. Bizim ecdat okçulukta bambaşkaydı. Mete okçuluğu yeni nesillere sevdirecek olan bir idol olmuştur.
- Sınırlı varlık gösterdiğimiz dallarda ülkemizi daha iyi bir konuma taşımayı hedefliyoruz. Tokyo 2020’yi analiz edeceğiz. Çıkardığımız derslerle Paris 2024 hazırlıklarımızı başlatacağız. Paris’te Tokyo’daki başarı çıtasını yukarı taşıyacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Gönülleri kazanıp umut oldunuz’

Sporcu sayısı 10 milyonu aştı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapılan yatırımlarla sporda gelinin noktayı ise şu sözlerle özetledi: “Ülkemizdeki toplam spor tesislerini artırdık. Lisanlı sporcu sayımız 10 milyon 376 bine çıktı. Spor kulüplerimizin sayısı 3 kattan fazla arttı. Sporcu eğitim merkezlerinde toplam bin 671 sporcumuz bulunmaktadır. Cumhuriyetimizin 100. yılına sporda da hedeflere çok yaklaşan bir ülke olarak gireceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Gönülleri kazanıp umut oldunuz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Gönülleri kazanıp umut oldunuz’

Marius Sumidica: “Ocak ayından itibaren Malatyaspor'un başka bir yüzünü göreceksiniz”
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber