Geri Dön

Djokovic, ABD Açık'a katılma konusunda kararsız

Tenisçi Novak Djokovic, 24 Ağustos'ta başlaması planlanan ABD Açık'a katılma  konusunda kararsız olduğunu söyledi.

Djokovic, ABD Açık'a katılma konusunda kararsız

Erkekler dünya sıralamasında 1 numarada yer alan Sırp  tenisçi Novak Djokovic, 24 Ağustos'ta başlaması planlanan ABD Açık'a katılma  konusunda kararsız olduğunu söyledi. 

Erkeklerde dünya 2 numarası İspanyol Rafael Nadal'ın, yeni tipkoronavirüs (Kovid-19) salgınının dünya genelinde en çok yayıldığı kentler  arasında yer alan New York'ta düzenlenmesi planlanan organizasyona  katılamayabileceğine yönelik hafta içi yaptığı açıklamalara, Djokovic'ten de  destek geldi.

Ülkesinin televizyon kanalı Prva TV'ye konuşan 33 yaşındaki Djokovic,  ABD Açık'ın ertelenmesi konusunun tenis gündemindeki en önemli madde olduğunu  belirterek, "Dünya tenisinin önemli organizatörleriyle telefon konuşması yaptım.  Herkes tenis sezonunun devam etmesi gerektiğini söylüyor. Özellikle ABD Açık'ın  düzenlenmesi konusunda büyük bir bilinmezlik var." dedi. 

ABD Açık'ı daha önce 3 kez kazanan Novak Djokovic, bu yıl  organizasyona katılacak tenisçilerden hijyen konusunda büyük özveri beklendiğini  vurgulayarak, "Bizi, uygulayacakları kurallar ve bunlara saygı gösterilmesi  zorunluluğu konusunda bilgilendirdiler. Ama bu kuralların neredeyse hepsi,  uygulanması imkansız şeyler. Mesela, Manhattan'ın içine asla girmememiz,  havaalanındaki otellerde konaklamamız, her hafta en az 2-3 kez koronavirüs  testine girmemiz gerektiğini söylüyorlar. Ayrıca antrenmana yanımızda en fazla  bir kişi getirmemize izin veriliyor. Benim ekibimde antrenörüm, fizyoterapistim  ve formda kalmamı sağlayan çalıştırıcım var. Bu kurallara uymak gerçekten  imkansız." değerlendirmesinde bulundu.

Tenisçilerin bu koşullara ayak uydurmasının zor olacağını kaydeden  Djokovic, "Bu kurallar çok sert ve organizasyona katılma konusunda kararsızım.  Ama finansal nedenler, devam eden kontratlar nedeniyle organizatörlerin  turnuvanın devam etmesi yönündeki ısrarlarını anlayabiliyorum. Neler olacağını  hep birlikte göreceğiz." ifadelerini kullandı.

Djokovic, ABD Açıka katılma konusunda kararsız

Valencia'nın Altıncı La Liga Şampiyonluğu

Murat Özen: "Gökhan Töre Beşiktaş'a katkı sağlayacaktır"YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber