Geri Dön

Emekli ikramiyesi

Sözleşme maddesi ortadan kalkan Mathieu Valbuena adeta bir emekli ikramiyesi yakalayacak. Bonservisini alacak Fransız yıldız, kariyerinin son kontratını istediği şartlarda yapma şansını bulacak.

Emekli ikramiyesi

SENAD OK

Fenerbahçe ile Mathieu Valbuena arasında yapılan anlaşma dikkat çekmeye devam ediyor. Buna göre sezon sonuyla birlikte devreye girmesi gereken “25 maç oynarsa sözleşmesi bir sezon daha aynı şartlarda uzar maddesi” Trabzonspor maçı öncesi kaldırıldı. Fransız futbolcunun yaşı ve maliyeti düşünüldüğünde sarı-lacivertli yönetim, yıllık 3 milyon euronun üzerinde bir ücreti ödemesinin kendi prensiplerine aykırı olduğuna karar verdi.

Bu konu da futbolcuyla paylaşıldı. Eğer madde kaldırılmazsa Valbuena’ya son 4 maçta forma verilmeyeceği iletildi.

Valbuena da yönetimin bu önerisini kabul etti ve 25 maç maddesi ortadan kalkınca sezon sonu serbest kalma durumu ortaya çıktı.

Bunu öğrenen birçok yabancı kulüp de 34 yaşındaki Valbuena’nın menajeri ile temasa geçmeye başladı. Avrupa da dahil Arap ve Uzakdoğu’dan birçok ekibin tecrübeli yıldıza istediği ücreti vermeye hazır olduğu kaydedildi.

Başarılı oyuncunun bonservisinin elinde olması doğal olarak olası gideceği yeni kulüpten daha yüksek maaş almasını sağlayacak. Bu açıdan bakıldığında kariyerinin artık son kontratını yapacak olan Valbuena, başka bir takımla serbest oyuncu statüsünde çok daha iyi bir ücrete ve uzun vadeli kontrata imza atabilecek.

İki taraflı anlaşma
Fenerbahçe ve Mathieu Valbuena arasında varılan anlaşma neticesinde iki farklı durum ortaya çıktı. Sarı-lacivertliler gelecek yıl 3 milyon euroluk maaş yükünden kurtulurken, Fransız futbolcu da bonservisini eline almış oldu.
F.Bahçe’de çok mutlu
Sözleşmesi bitecek olan Mathieu Valbuena, İstanbul’da ve Fenerbahçe’de bulunmaktan oldukça mutlu. Bu nedenle Valbuena önce sarı-lacivertlilerle masaya oturacak ve ardından nihai kararını verecek. Ancak sarı-lacivertli yönetimin maksimum bir yılı opsiyonlu iki yıllık kontrat teklif edebileceği belirtildi. Ayrıca önerilecek ücretin de Fransız yıldıza gelen tekliflerin doğal olarak altında olacağı biliniyor.

Mehmet Özdilek: Hak etmediğimiz bir mağlubiyet olduYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber