Geri Dön

Fatih Terim'den Arda Turan açıklaması! "Fikir ayrılığı var"

Ziraat Tükiye Kupası'nda Çaykur Rizespor'u 2-1 yenerek çeyrek finale yükselen Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu. Terim, "Arda Turan konusunda geçen gün davet edildiğim toplantı için Arena'ya geldim. Onlar bu kararda olmadıklarını söylediler. Bu bir fikir ayrılığıdır."

Fatih Terim'den Arda Turan açıklaması! "Fikir ayrılığı var"

Ziraat Tükiye Kupası'nda Çaykur Rizespor'u 2-1 yenerek çeyrek finale yükselen Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

"VAR konusunda oyuncular boşuna depar atıyor"
"İyi bir gidiş içerisindeyiz, bunun zedelenmesini istemedim. İlk 45'i de öyle oynadıktan sonra, bu turu atlamalıydık, onun için biraz tedirgin oldum. İyiyim, çok şükür daha iyiyim. VAR konusunda oyuncular boşuna depar atıyor, boşuna mücadeleye giriyor, sadece ofsaytlar değil. Hakemlere pozisyon devam etsin, kesme, sonra kaldırırsın deniyor. Kimse boşuna bir şey yapmıyor. "

 "Ben çok istedim bugün turu geçmeyi"
"İlk 45 dakika beni memnun etti, bu ara iyi oynuyoruz. Kalecimiz yatmadı ilk 45 dakika. Oyunu ve skoru da yakaladık ama Rize dikkat edilmesi gereken bir takı, öyle böyle bir takım değil. 1-1 sakat bir skor, 2-1 yine sakattasınız, 2-2'ye eleniyorsunuz. Dünü ve bugünkü sürprizleri görünce turu geçmek, kupada var olmak istedik. Ben çok istedim bugün turu geçmeyi."

"Bu bir fikir ayrılığıdır"
Arda Turan'la ilgili başkan Mustafa Cengiz, ikinci başkan Abdurrahim Albayrak ve başkan yardımcısı Yusuf Günay ile görüştüklerini aktaran Terim, "Ben bu konuda Denizlispor maçından sonra fikirlerimi söyledim. Bu konunun tek taraflı olmadığını camiamızın, taraftarlarımızın, eski-yeni tüm yönetimlerin ortak konsensüs içerisinde bunu değerlendirilmesi gerektiğini söyledim. Bunun için geçen gün toplantı için davet edildim ve buraya geldim. Başkan, Abdurrahim Bey ve Yusuf Bey vardı. Oturduk ve ben daha evvel ne söylediysem aynı şeyleri tekrar ettim. Galatasaray'ın ocağından yetişmiş bir değerine sahip çıkmak, bir şans vermek ve ona bir kapı açmak gerektiği kararımı tekrar ilettim. Onlar bu kararda olmadıklarını söylediler. Bu bir fikir ayrılığıdır." diye konuştu.

"Hayal kırıklığı yaşıyorum"

Fatih Terim, Arda Turan ile ilgili yaptıkları toplantının basına sızmasından dolayı hayal kırıklığı yaşadığını kaydetti. Yönetimle arasında sorun olduğuna yönelik haberlerin çıkmaması için çok çabaladığını anlatan sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü, "Buradan çıkarken bu kararın iyi yönetilmesinden yana olduğumu üstüne basarak söyledim. Ben daha eve varmadan bir gazeteye, akşam birkaç gazeteciye maalesef verilmiş. Bu Galatasaray'a yakışan bir durum değil. 'Yönetimle arasında sorun var.' dedirtmemek için çok çaba harcıyorum. Fakat zaman zaman çaba harcadıkça da hayal kırıklığı yaşıyorum. Fikrimi ve bu konuya olan yaklaşımımı hiç değiştirmedim. Sadece Galatasaray'ı yöneten iradeye saygı duydum ve çelişki çıkmasının da önüne geçtim." ifadelerini kullandı.

"Bir stoper istedim evet ama olmazsa yapacak bir şey yok"

Fatih Terim, yönetimden bir stoper transferi istediğini belirterek, "Olmazsa dünyanın sonu değil." dedi. Transfer konularına da değinen tecrübeli teknik adam, "Bizim gibi ceza almış ve satmadan alamayan takımların içerisinde son dakikaya kadar hem alınması hem de satılmasıyla ilgili her şeyi beklemek gerekir. Bir stoper istedim ama olmazsa yapacak bir şey yok. Dünyanın sonu değil. Gidecek oyuncularımız olacak. İkinci santrfor için Andone'ye şansımızı kullandık. Daha 1 hafta var. Bizim gibi kulüplerde hiç belli olmaz. Her an biri gelebilir, biri gidebilir." değerlendirmesinde bulundu.

 

Fatih Terimden Arda Turan açıklaması Fikir ayrılığı var

 

 

 

Ahmet Nur Çebi: "Transferler gizli yapılır, transfer bittiği gün açıklanır"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet