Geri Dön

Galatasaray'da başkanlığa Adnan Polat seçildi

Galatasaray'ın 33. başkanı Adnan Polat oldu. 229 oy alan Nazım Durak, 2029 oy alan Polat karşısında adeta ezildi Son haber

Galatasaray'da başkanlığa Adnan Polat seçildi

Kulübü'nde bugün yapılan Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda 33. başkanlığa Adnan Polat seçildi. Adnan Polat yeni dönemde G.Saray'da başkanlık görevini üstlenecek. Adnan Polat 2026 oy alırken, Nazım Durak'a 229 oy çıktı...

                 
POLAT: GALATASARAY’IN PROBLEMLERİYLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDECEĞİM

Galatasaray Kulübü’nün Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda oy verme işlemi başlamadan önce, başkan adayları Adnan Polat ile Nazım Durak, kongre üyelerine yönelik konuşma yaptı.
         Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirilen kongrede konuşan Adnan Polat, Galatasaray’ın problemleriyle en üst düzeyde mücadele edeceğini söyledi.
         İlk sözü alan Polat, toplantının yapıldığı Tevfik Fikret Salonu’nun Galatasaray’ın mabedi olduğunu dile getirerek, "Ben 25 sene önce buradan heyecanla ve hayranlıkla ağabeylerime bakardım. Şu an ise başkan adayı olarak sizlere hitap ediyorum. Bu görev verildiği taktirde, Galatasarayımızın bütün problemleriyle en üst düzeyde mücadele edeceğime ve de bunu da yaparken, Galatasaray’ın 526 yıllık örf, adet ve geleneklerini kendime meşale olarak tutacağımıza söz veriyorum" dedi.
         Konuşmasını kısa tutacağını belirten Polat, genelde hedeflerini yaptıkları toplantılarla anlattığını dile getirdi. Tek vücut Galatasaray istediklerini anlatan Adnan Polat, ancak böylece mevcut sorunların üstesinden gelebileceklerini söyledi.
         Adnan Polat, Riva arazisini mutlaka değerlendireceklerini kaydederek, "Buradan elde edilecek gelirlerle Galatasaray Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş’yi birleştireceğiz. Borçları ödeyeceğiz ve Florya’daki üst kullanım hakkı bize ait olan arazinin tapusunu almaya çalışacağız. Ama asla bu parayla transfer yapmayacağız" diye konuştu.
         Seyrantepe Projesi ile ilgili sorun olmadığını kaydeden Adnan Polat, stat projesini üstlenen Eren Talu’nun  ABD’li ortağı ile sorunu bulunmadığını ve Eylül ayında stadın betonarme karkasının yükseleceğini kaydetti.
         Polat, Galatasaray ile ilgili söylenen borç kriz senaryolarının üyelerin gözünüzü korkutmamasını isteyerek, "Galatasaray’ın borçları, mevcut varlıkları ile yan yana koyduğunuzda önem teşkil etmiyor. Sadece nakit sıkıntısı var. Borçlar dışında kulüp bugünkü gelirleriyle giderlerini karşılayacak potansiyele sahiptir" şeklinde konuştu.

DURAK: "KULÜBÜMÜZ SAHİPSİZ DEĞİL"
         Başkan adaylarından Nazım Durak ise kulübün kötü günler geçirdiğini söyleyerek, çok sert açıklamalarda bulundu.
         Durak, şunları kaydetti:
         "Vereceğiniz kararla kulübümüzü ya daha kötü günlere ya da aydınlık günlere çıkaracağız. Galatasarıyımız sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Hepiniz gibi ben de çok üzülüyorum. Böyle bir ortamda demokratik hakkımı kullanarak aday oldum. Adaylıktaki kararlılığıma gelince, başkanına küfredenlerin, manipülasyon nedeniyle borsada yasaklı olanların yönetici olduğu, TMSF tarafından şike yaptığı kanıtlananın genel müdür yapıldığı kulübümüzün, sahipsiz olmadığını göstermek için buradayım. Galatasaray gibi bir markayı kullanarak geleceğimizi ipotek altına alarak para bulup, bunu da maharet sayıyorlar. Üstelik elde edilen geliri çeşitli nedenlerle çarçur ederek, 2 yılda kulübe 100 milyon dolar ek borç getirdiler."
         Nazım Durak, Galatasaray’ın gayrimenkullerinin satılmasına hazırlanılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, "Ali Tanrıyar’ın, Selahattin Beyazıt’ın kemikleri sızlar" demesi üzerine, salondaki üyeler gülerek, "Daha ölmediler" karşılığını verdiler.
         Kulübün daha fazla zarar görmesine göz yumamayacaklarını belirterek, genel kurul üyelerinden, tepkilerine destek isteyen Durak, "Bu kulüp gerçek Galatasaraylıların olacaktır. Bundan sonrası sizlerin sorumluluğunuzda" diyerek sözlerini tamamladı.


       SANDIK KRİZİ
         Başkan adaylarının sandık gözlemcisi olarak Divan Başkanlığı’na verdikleri isimlerden bazılarının kulüp üyesi olmaması krize neden oldu.
         Kongre Divan Başkanı Anıl Büyükeroğlu, başkan adaylarından, bu isimlerin tüzüğe aykırı olduğunu belirterek yeni gözlemci isimleri istedi. Uzun süre adayların yeni isim vermemesi üzerine oy verme işlemi yaklaşık 45 dakika gecikmeli başladı.

BAŞKAN ADAYLARININ LİSTELERİ
         Galatasaray Kulübü’nün 33. başkanı olabilmek için yarışacak Adnan Polat ile Nazım Durak’ın yönetim kurulu aday listeleri şöyle:

         Adnan Polat
         Asil: Faruk Bil, Mehmet Helvacı, Işın Çelebi, Sinan Kılıç, Haldun Üstünel, Yiğit Şardan, Ali Haşhaş, Mümtaz Tahincioğlu, Murat Yalçındağ, Cemal Özgörkey.
         Yedek: Ahmet Dedehayır, Metin Karakaya, Nejat Uygur, Tunca Hazinedaroğlu, Adil Emecan.

         Nazım Durak
         Asil: Ayşe Gürsoy, H. Vedat Gürer, Ayhan Akbin, Secaattin Karakaya, Hasan Basri Uğurlu, S. Mehmet Yiğit, M. Haldun Gedizşener, Muzaffer Oflaz, Hikmet Kocaoğlu, İhsan Yalmaç.
         Yedek: Okan Böke, Ender Merter, E. Deha Orhan, Önder Mercangöz, Meral Kosif.

GALATASARAY KULÜBÜ SEÇİMLİ GENEL KURULU’NDAN NOTLAR...

Galatasaray Kulübü’nün Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’na spor, sanat ve siyaset dünyasının ünlü isimleri de katıldı.
         Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirilen kongrenin açılışına katılmayan kulüp başkanı Özhan Canaydın, öğle saatlerinde liseye gelerek, 2 numaralı sandıkta oyunu kullandı.
         Canaydın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Seçimlerden sonra başkan kim olursa yanında olacağız. Birlikte Galatasaray için çalışacağız. İddialı bir seçim değil. Büyük çekişme olduğunu tahmin etmiyorum. Son iki yılda Adnan Polat tam yetkili çalıştı. Çok kısa zamanda planlarını projelerini hayata sokacaktır" diye konuştu.
         Adnan Polat’ın listesi için "İyi ekip" yorumunu yapan Canaydın, "Listelerde çok genç, tecrübeli ve bizim dönemlerde çalışmış üyeler var. Bu da Galatasaray’da devamlılık sorunu olmadan herkesin görevini yapacağını gösterir" dedi.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ BAŞKANI SEÇİMDE
         Turkcell Süper Lig’e bu sezon yükselen İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ da seçime katıldı.
         Kongrede ayrıca, eski Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar, eski bakanlardan Fikri Sağlar ile oyuncular Aydemir Akbaş ve Şevket Altuğ da yer aldı.

NAZIM DURAK’IN SİCİL NUMARASI HATALI YAZILDI
         Başkan adayı Nazım Durak’ın genel kurulda oy kullanışı, oy pusulasına yanlış sicil numarası yazılması nedeniyle sıkıntılı oldu.
         Durak’ın kendi bastırdığı oy pusulasına yanlışlıkla sicil numarası 10766 olarak olarak yazılınca, başkan adayının ismi, oy kullanacağı 7 numaralı sandıkta bulunamadı. Bu yanlışlık küçük çapta bir kriz yaşanmasına neden olurken, Nazım Durak’ın oy kullanamayacağı sanıldı. Ancak Durak, yanlışlığın farkına vararak 10647 gerçek sicil numarası ile listede adını bulup, oyunu kullandı.
         Bu arada, Nazım Durak’ın perşembe günü açıkladığı listede yer alan Cüneyt Cezayirli listeden çıkartılırken, oy pusulasında bu kişinin yerine Muzaffer Oflas yer aldı. Nazım Durak, Cüneyt Cezayirli’nin çocuğunun Beşiktaş’ın Çilekli Tesisleri’nden yararlandığı için, Beşiktaş Kulübü üyesi de gözüktüğünü belirterek, "Spekülasyonlara neden olmamak için kendisini listeden çıkarttık" dedi.

KATILIM SAATLER İLERLEDİKÇE ARTTI
         Genel kurul toplantısına sabah saatlerinde az olan katılım, saatler ilerledikçe arttı.
         Oy verme işleminin başladığı saatte 888 olan katılım sayısı, saat 13.30 itibariyle 1939’a yükseldi.
         Diğer yandan, seçime katılan bazı genel kurul üyelerinin beyaz listeler hazırlayarak, bazı isimlerin yönetim kurulunda yer almalarını engellemeye çalıştıkları gözlendi.

ALBAYRAK: "ÇOK ZOR İKİ GECE GEÇİRDİM"
         Kongre öncesi, başkan adaylarından Adnan Polat’ın yönetim kurulu listesinden son anda çıkarıldığı bildirilen eski yöneticilerden Abdurrahim Albayrak, hayatının en zor iki gecesini geçirdiğini söyledi.
         Albayrak, "Çok zor iki gece geçirdim. Hayatımın en zor anlarıydı diyebilirim. Kendimi çok hazırlamıştım, beni şartlandırmışlardı ama olmadı" diye konuştu.
         Her şeye rağmen kimseye kırgın olmadığını anlatan Albayrak, oyunu Adnan Polat’a verdiği açıkladı.

Okan Buruk: “Daha üretken bir takım olmamız gerek”YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber