Geri Dön

Gem Mitroglou hem de Diagne

Galatasaray, tarsnferin son gününde bombalarını patlattı, daha önce söylendiği gibi iki forveti kadrosuna kattı.

Gem Mitroglou hem de Diagne

NEVZAT DİNDAR

Kasımpaşa’nın gol kralı için bastıran sarı-kırmızılılar, 10 milyon eurosu peşin olmak üzere 13 milyon euroya golcünün bonservisini aldı. Marsilya’nın Yunan forveti için de uğraşan Cim-Bom, onu da 1.5 yıllığına bedelsiz olarak kiraladı.

Galatasaray transferde bombaları üst üste patlattı. Cim-Bom, daha önce açıklandığı şekilde iki golcüyü kadrosuna kattı. Kasımpaşa’nın gol kralı Mbaye Diagne’deki bütün pürüzleri ortadan kaldıran sarı-kırmızılılar, ayrıca Marsilya’nın Yunan forveti Kostas Mitroglou’nu da 1.5 seneliğine kiralayacak.
Galatasaray, Diagne’nin bonservisi için Kasımpaşa’ya 10 milyon eurosu peşin 3 milyon eurosu daha sonra verilmek üzere toplamda 13 milyon euro ödeyecek. Galatasaray Senegalli futbolcuyu bu rakamın üzerinde satarsa Kasımpaşa’ya %25 pay verecek. Bu pay 13 milyon euronun üzerindeki rakam için geçerli olacak. Cim-Bom, 4.5 seneliğine anlaştığı 27 yaşındaki Senegalli futbolcuya ise her sezon için 2.4 milyon euro ödeyecek.Diagne ile yetinmeyen Galatasaray, Marsilya’nın santrforu Kostos Mitroglou’nu 1.5 yıllık bedelsiz olarak kiraladı. Eski kulübü Benfica tarafından da istenen 30 yaşındaki futbolcu tercihini sarı-kırmızılılardan yana kullandı.
İstanbul’a geliyor
Galatasaray’ın bu anlaşma karşılığında yarım sezon için tecrübeli futbolcuya 1 milyon 750 bin euro ödeyeceği, ayrıca gelecek sezon için ise 3.5 milyon verileceği öğrenildi. Mitroglou puan primi olarak 10 bin euro, şampiyonluk halinde ise 500 bin euro ek ödeme alacak.
Bu şekilde forvet sorununu ortadan kaldıran Galatasaray, böylece UEFA’ya verdiği sözü aşmadan işi bitirdi.
Öte yandan Mitroglou bugün İstanbul’a gelecek.

Bielsa: Futbol herkese ait
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet