Geri Dön

‘Gönüllerimizin şampiyonusunuz’

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için yola çıkan kafilemizi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu uğurladı. Bakan Kasapoğlu, “Ay-yıldızlı bayrağımızı en güzel şekilde temsil edeceğinize ve başarılarla ülkemize dönmenizi diliyoruz” dedi

‘Gönüllerimizin şampiyonusunuz’

2020 Olimpiyat Oyunları’nda mücadele edecek milli sporcularımız, Tokyo’ya gitmek üzere yola çıktı.
Uğurlama törenine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu katıldı.
Törende ilk olarak sözü Bakan Kasapoğlu aldı. 108 sporcunun da ülkemizi ve milletimizi gururlandırmasının yanında gençlere örnek olduğunun altını çizen Gençlik ve Spor Bakanı şu ifadeleri kullandı:
“Siz bizim gönüllerimizin şampiyonusunuz. İnanıyorum ki Tokyo’da bizleri gururlandıracaksınız. Her şey hayal etmekle ve inanmakla başlar. Şimdi hayallerimizi gerçeğe dönüştürme zamanı. Sportmence mücadele vermek, gayret ve alınteriyle yarışmak önemlidir. Bizim sporcularımız her zaman en güzel temsili gerçekleştirmiştir. Sizlerin koyduğu hedefler milyonlarca gencimize umut oluyor. Ay-yıldızlı bayrağımızı ve bu aziz milleti en güzel şekilde temsil edeceğinize inanıyoruz. Büyük başarılarla, tarif edilemeyecek anılarla ülkemize dönmenizi diliyoruz.”

‘Durmak yok’
Kadın sporculara ayrı bir parantez açan Bakan Kasapoğlu, “Kadın sporcular adına çok yüksek bir katılımla Tokyo’ya gidiyoruz. Bu da kadın odaklı spor politikamızın ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Takım sporcuların da da Filenin Sultanları bizi temsil edecekler” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın spora ve sporcuya verdiği desteğin her geçen senede daha fazla meyve verdiğinin altını çizen Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Hedeflerimizi olimpiyat sonrasında da yukarılara koymaya devam edeceğiz. Tüm süreçlerde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Bugün bizimle olan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay’a da teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” ifadelerini kullandı.

‘Gönüllerimizin şampiyonusunuz’

‘Dualarla ve heyecanla izleyeceğiz’
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da sporcuları başarı dilekleriyle uğurladı. Oktay, “Sizleri böyle güzel bir yolculuğa uğurluyor olmaktan çok mutluyum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hepinize ayrı ayrı selamını ve başarı dileklerini iletiyorum” dedi.
Ayrı ayrı 108 başarı hikayesi yazdıklarına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Yardımcısı, “Hepiniz şimdiden gurur kaynağımızsınız. Yüreklerimiz sizinle atacak. Yarıştığınız dallarda vereceğiniz mücadeleleri dualarla izleyeceğiz. Bayrağımızı en güzel şekilde temsil etmeniz ve kürsüde en üst noktaya çıkmanız bizim en büyük dileğimiz. Siz aşkla koşan bir milletin fertlerisiniz” diye konuştu.
Fuat Oktay konuşmasına şöyle devam etti: “Elde edeceğiniz başarılarla nice gençlere örnek olacaksınız. Ülkemizi yarınlara siz gençlerimiz taşıyacak. Cumhurbaşkanımız önderliğinde spor altyapısını geliştirmeye devam edeceğiz. Sizleri her konuda destekleyen Gençlik ve Spor Bakanımız ve bakanlık çalışanlarımız olmak üzere, bütün federasyonlarımıza, ailelerinize teşekkür ederim.”

Sultanlar’ın hedefi kürsü
A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda kürsüye çıkmanın hayalini kuruyor. Türkiye’deki hazırlıklarını tamamlayan ve Japonya’ya giden milli takımda kaptan Eda Erdem Dündar takımın son durumunu değerlendirdi.
Olimpiyatlara katılacakları için çok mutlu, gururlu ve heyecanlı olduklarını dile getiren Dündar, “Zorlu bir turnuva olacak. Gün gün gitmemiz gerekiyor. Kendi oyunumuzu sahaya yansıtırsak yenemeyeceğimiz takım yok. Öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak. Sonra da adımızı ilk 4’e yazdırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
Çin, ABD, İtalya, Rusya ve Arjantin ile zor bir grupta yer aldıklarını hatırlatan 34 yaşındaki voleybolcu, “Şampiyonun bizim gruptan çıkacağını düşünüyoruz. Son şampiyon Çin orada. İtalya, yeni bir jenerasyona sahip. ABD yıllardır aynı sistemle devam ediyor. Biz ise ilk 4’e kalırsak, madalya için mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Team Türkiye şarkısı Manga’dan
Ülkemizi Eurovision’da da başarıyla temsil eden Manga grubu, Tokyo Olimpiyatları için özel bir şarkı besteledi. İlk olarak dinlenilen şarkı, uğulama töreninde büyük bir coşku yarattı. Grubun solisti Ferman Akgün şarkıyı canlı olarak da söyledi.

Olimpiyat için THY’den özel uçak
Türk Hava Yolları’nın, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları için yola çıkan sporculara bir sürprizi vardı. THY kafilemiz için hazırladığı özel uçakla milli sporcuları Tokyo’ya götürdü. Yolculuk öncesi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun da yer aldığı toplu fotoğraf çekiminde büyük bir coşku yaşandı.

Erol Bilecik: "Diğer takım 12 kişi devam etti"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber