Geri Dön

Hedefteki adam Meler!

Trabzonspor, Medipol Başakşehir'e 4-2 mağlup oldukları maçta genç hakemin önemli hatalar yaptığını savundu.

Hedefteki adam Meler!

Bordo-mavili takımın Futbol Şube Sorumlusu Haluk Şahin, Halil Umut Meler’in hem Beşiktaş, hem de Başakşehir maçında emeklerini çaldığını vurguladı, “Ekuban’ın pozisyonu penaltı. Pereira’nın ayak tarak kemiği kırılıyor, pozisyona kart bile çıkarmıyor. Bütün pozisyonları tek tek çıkardık” dedi.

Trabzonspor Futbol Şube Sorumlusu Haluk Şahin, Medipol Başakşehir maçında 11 yanlış kararın verildiğini ve emeklerinin çalındığını savundu. Şahin yaptığı yazılı açıklamada, “Bizler gerek başkanımız, gerek yönetim kurulu üyelerimiz, gerek antrenörümüz, gerekse tüm futbolcu kadromuz ile her zaman ve her koşulda iyi niyetimizi muhafaza etmeye çalıştık.

Halil Umut Meler sezonun ilk yarısında hakemliğe ilk başlayan birinin bile yapmayacağı hatalarla dolu bir Beşiktaş maçı yönetti. Öyle yönetti ki göz göre göre maçın kaderine etki edecek 7 yanlış kararı var. Buna rağmen Meler bu maça tayin ediliyor. VAR’ın başındaki Fırat Aydınus ile beraber yönettiği maçta 11 yanlış kararıyla birlikte Trabzonspor’un hakkını ve emeğini gasp ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Maçta, VAR uygulamasına bir kez dahi gidilmediğinin altını çizen Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu kadar yanlış kararların olduğu bir maçta VAR’a bir kez olsun gitmedi. Ekuban’ın pozisyonu net penaltı. Pereira’nın ayak tarak kemiğinin kırıldığı pozisyonda faul veriyor kartına başvurmuyor. İrfan Can yaklaşık 30 saniye boyunca ‘hadi lan’ diye bağırıp, el kol hareketi yapıyor, atmıyor. Bütün pozisyonları tek tek çıkardık.”

‘Her şeyi yaptık’

Sahada bütün varlığıyla mücadele eden, son damlasına kadar savaşan bir takım görüntüsü sergilediklerini de vurgulayan Şahin, “Futbolcularımız yapması gereken her şeyi yaptı. Herkes şunu bilsin ki Trabzonspor duruşunu bozmadan yoluna devam edecek” diye konuştu.

Beşiktaş maçını da ayrı olarak değerlendirdiklerini belirten Şahin, “İlk yarıda Beşiktaş karşısında da resmen dayak yedik. Abdülkadir’e yapılanlar ortada, Amiri’nin ayağında iki tane delik oluştu. Bunlara kart bile verilmedi. Sonra gelip tekrar bizim en kritik maçımıza o maçı yöneten Halil Umut Meler atanıyor. Sonuç ortada. Biz imtiyaz istemiyoruz. Adaletli ve hakkaniyetli müsabakalar yönetilmesini istiyoruz” dedi.

?rel=0
Salih Uçan transferinde sıcak gelişme | Canlı yayında açıkladı
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet