Geri Dön

Her yol Denizli'ye çıkıyor!

Mancini ayrıldıktan sonra en az 10 hocayla görüşen ve hepsinden olumsuz yanıt alan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'a farklı bir teklif geldi. Sarı-Kırmızılı kulübün patronuna, Mustafa Denizli önerildi. İşte Denizli sürprizi ve diğer gelişmeler...

Her yol Denizli'ye çıkıyor!

Sezon içerisinde Fatih Terim’in görevine son veren, sezon sonu ise Roberto Mancini ile yollarını ayıran Galatasaray, harıl harıl yeni teknik direktörünü arıyor. Takım önümüzdeki hafta toplanacak, 11 Temmuz’da Avusturya’ya kampa gidecek ama ne hoca belli, ne antrenör kadrosu ne de transferler... Dolayısıyla bir panik havası hâkim. Ancak Mustafa Denizli ismi ön plana çıkıyor. 3 büyük kulübü şampiyon yapan tek hoca olması ve Süper Lig’i avcunun içi gibi bilmesi, Denizli’yi Florya’ya yaklaştırıyor. Teknik adam arayışında son durum şöyle...

Lucescu ile başladı

Roberto Mancini’nin görevine son verilmesinin ardından, Mircea Lucescu ile macera başladı. Başkan Ünal Aysal, Rumen hocanın Ukrayna’daki savaş durumu nedeniyle tekliflerini kabul edeceğinden çok emindi ancak olmadı. Shakhtar Donetsk Başkanı Rinat Ahmedov kesenin ağzını açtı ve Lucescu Shakhtar’da kaldı.

Tuchel’le devam etti

Futbolcuların kaprislerine taviz vermeyecek disiplinli ve mümkünse Alman bir hoca arayan Aysal, bu kez Thomas Tuchel’in kapısını çaldı ancak Tuchel bu sezon çalışmak istemediğini söyleyerek Galatasaray’ın teklifini reddetti.

Hitzfeld de olmadı

Sırada İsviçre Milli Takımı Teknik Direktörü Ottmar Hitzfeld vardı; o da emekli olmak istediğini söyleyerek teklifi reddetti.

Klinsmann cevap verdi

Amerika Birleşik Devletleri Teknik Direktörü Jürgen Klinsmann’a, “Seneye Galatasaray’ı çalıştıracak mısınız?” diye sordular. Yanıtı net oldu: “Hayır”.

Löw askıya aldırdı

Bu aşamadan sonra dengesi iyice bozulan Galatasaray, Alman Milli Takımı hocası Joachim Löw’e rotayı çevirdi. Alman Milli Takımı ile 2018’e kadar sözleşme uzatan Löw de cevabını olumsuz yönde kullandı.

Karaman ve Moyes

Bu arada Başkan Ünal Aysal arayışlarını yoğunlaştırdı. Eski yönetici ‘transfer sihirbazı’ lakaplı Haldun Üstünel TT Arena’ya davet edildi, “Dost görüşmesi” dendi. Hikmet Karaman, Başkan Aysal’ın oteline geldi, “Alman hoca sorduk” dendi. Manchester United’dan kovulan David Moyes da Başkan’ın Boğaz’daki oteline geldi, ona da “Başkan’la tanışmaya geldi” dendi.

Ve diğer adaylar...

Bu görüşmeler ulusalda olmasa da sosyal medyada büyük ilgi gördü ve Sarı-Kırmızılı yönetim iskeletine kadar eleştirildi. Ortada konuşulan daha birçok isim var. Resmen ilgilenilen hoca sayısı neredeyse 10’dan fazla. Konuşulduğu ya da konuşulacak denilenler arasında; Eric Gerets, Luciano Spaletti, Jorge Jesus, Juande Ramos, Bernd Schuster ve Raymond Domenech gibi hocaların adı geçiyor. Galatasaray taraftarının ‘Konsept hoca’ hayalleri artık bitti. Şu anda zihinlerde, “Biri gelsin de kim gelirse gelsin” düşüncesi ağırlık kazandı. Kısacası taraftarın gözünde yeni hocanın karizması daha gelmeden çizildi.

‘Macera aramaya gerek yok’

Aysal’ın yakın dostları, kulübün geleceğiyle ilgili fikir alışverişi yapılırken, Mustafa Denizli önerisinde bulundu. Formül şöyle: “Madem hedefimiz 4. yıldız, hemen şampiyon olmamız gerekiyor. Ayrıca yabancı sınırı var ve yerlilerin disiplin sorunu can sıkıyor. O zaman maceraya gerek yok. Denizli’yi getirelim, Erdal Keser de yardımcısı olur. Tıpkı Derwall modelinde olduğu gibi, Denizli hem karizma ve tecrübesiyle takımı başarıya taşır hem de Erdal Keser’i kendisinden sonraki teknik direktör yapar...”

(Fanatik)

Hakim Ziyech annesinin mesajında gözyaşlarına hakim olamadı...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber