Geri Dön

Hollanda Milli Takımı'nda Ryan Babel ve De Jong krizi

Hollanda Milli Takımı'nda Wout Weghorst'un kadroya alınmayıp Ryan Babel ve Luuk de Jong'un kadroda olması tartışma yarattı.

Hollanda Milli Takımı'nda Ryan Babel ve De Jong krizi

Milli Takımı teknik direktörü Frank de Boer'in Wolsfburg'un gol makinesi un kadroya çağırmayıp, Galatasaray'da forma şansı bulamayan Ryan Babel ve Sevilla'da düzenli olarak oynayamayan De Jong'u kadroya davet etmesi Hollanda'da adeta infial yarattı.Wolsfburg forması altında bu sezon 33 maçta 24 golün altına imza atarak Avrupa'nın en çok skor üreten 10 futbolcusundan biri olan Wout Weghorst'u Hollanda Milli Takımı kadrosuna almayan Frank de Boer, EURO 2020'ye de kadroda güvendiği ve "yol arkadaşı" olarak gördüğü Ryan Babel ve De Jong ile devam edecek.

RYAN BABEL YİNE HEDEFTE
Hollanda basını, Frank de Boer'in Ryan Babel ve Luuk De Jong tercihini sert ifadeler ile eleştirdi; "Wout Weghorst şu anda Avrupa'nın en formda Hollandalısı. Ryan Babel, Galatasaray'da oynayamıyor ve sürekli eleştiri altında. De Jong'un Sevilla'daki durumu da Ryan Babel'den farksız. Frank de Boer'in bu seçimleri hangi kriterlere göre yaptığını sadece Hollanda'daki herkes değil en yakınlarındakiler de merak ediyor"

GOLÜ, MAÇINDAN DAHA FAZLA
Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan De Telegraaf Gazetesi de "Wout Weghorst, Almanya'da arkaya arkaya üç sezonda da 16 gol attı. Wout Weghorst'ın bu sezon attığı gol sayısı Ryan Babel ve Luuk de Jong'un oynadığı maç sayısından fazla ancak her iki futbolcu da Hollanda Milli Takımı'nda her zaman yer buluyor ve EURO 2020'de de Frank de Boer'in vazgeçilmezleri arasında olacak" denildi.

Hollanda Milli Takımı Frank de Boer konu hakkında, "Wout Weghorst birlikte iyi işler yaptık. Bir karar verdik ve Wout Weghorst şu an aramızda değil. En zor kararımdı. Koronavirüse ilgili her ülke sorun yaşıyor. Pek fazla antrenman yapamıyorsunuz, analizlerle bir karar vermek zorundasınız" ifadelerini kullandı.

Hollanda Milli Takımında Ryan Babel ve De Jong krizi

Hakan Keleş: "Güçlü, sahada mücadele eden, dinamik bir takım olacağız"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet