Geri Dön

İlk olarak Skorer duyurmuştu... Aziz Yıldırım açıkladı! Tarihi seçim statta yapılacak

İlk olarak Skorer duyurmuştu.. Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım seçimin Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde yapılacağını açıkladı.

İlk olarak Skorer duyurmuştu... Aziz Yıldırım açıkladı! Tarihi seçim statta yapılacak

Skorer / Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Maltepe Fenerbahçeliler Derneği'nde düzenlenen bir etkinliğe katılarak kulüp üyeleri ile bir araya geldi. Aziz Yıldırım, 26-27 Mayıs veya 2-3 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Olağan Seçimli Genel Kurul'un Ülker Stadyumu'nda yapılacağını açıkladı.

Yıldırım: "Bu kongreyi statta yapacağız. Böyle karar aldık. Bu da Fenerbahçe’nin bir ilki olacaktır. Bundan sonraki kongreler de statta yapılacaktır. Çünkü Ülker Arena’da yapılması çok zor. Oy kullanacak sayısı oldukça fazla" ifadelerini kullandı.

Senad Ok böyle açıklamıştı

Milliyet Fenerbahçe muhabiri Senad Ok, Skorer Facebook yayınında gelişmeyi bu sözlerle duyurmuştu:

'25 bin 650 üye oy kullanma hakkını sahip'

Senad Ok: "F.Bahçe'de 25 bin 650 üyesi oy kullanma hakkına sahip. Merak edilen konu şu; F.Bahçe kongresi statta yapılabilir mi? Çok yoğun bir kalabalık olacak. Bir ara statta yapalım gündemi oldu. Şu anda kongrenin statta yapılması ile ilgili bir toplantı yapılıyor"

Yıldırım: "2001 yılında ailem benden başkanlığı bırakmamı istedi"

"20 yılın hesabını yaptığımda şunu görüyorum, 20 yıl benim için bir şereftir, onurdur. Aileme bırakabileceğim en büyük şeydir 2001 yılında ailem benden başkanlığı bırakmamı istedi. Kızım mezun oldu, mezuniyet törenine gidemedim. Çünkü Samsun' a şampiyonluk maçına gittim Kızım bana 'Sen bizi mi çok seviyorsun Fenerbahçe'yi mi' dedi. Bırakmamam için taraftarlar yürüdü, baskılar oldu. Ben de devam ettim"

"3 Temmuz'da bir deprem yaşandı. 3 Temmuz'daki direniş, 15 Temmuz'da tüm vatandaşlarımıza feyz oldu ve sokağa döküldüler Yargıtay kararı hala sonuçlanmadı. Hala ne olacağını bilmiyoruz. Biz endişeliyiz ve rahat değilim. Bu dava bittiği anda hepimiz hukuk yönünden temize çıkmış olacağız. Maddi ve manevi kayıpların mücadelesi başlayacak"

"Son kez adayım"

"Bu mücadeleyi başlatmak ve sonraki arkadaşlara devam ettirmek için son kez bir dönem daha adayım"

"Altyapıya önem vereceğiz"
"Altyapıya önem vereceğiz. Türkiye çapında araştırma yaptırdım. Fenerbahçelilere sorulan soruların cevaplarında, en çok ön plana çıkan konu altyapı idi. Oran %25,4 Altyapı ile ilgili saha yapımlarına bu ay Gebze'de başlıyoruz. Avrupa'nın çok önemli bir ismiyle anlaştık, altyapıyı ona ve ekibine emanet edeceğiz. Bu salt bir altyapı projesi değil, futbolda kalkınma projesidir ve tüm ülkeye örnek olacaktır"

"Kolonların arasından maç izliyorduk"
"1998 yılında başkan olduktan sonra, stada gittiğimizde kolonların arasından maç izliyorduk. İlk stadı Fenerbahçe Spor Kulübü kendi olanaklarıyla yapmıştır. Bizden sonra devlet yardımıyla 35 tane stat yapıldı"

"2007'deki gibi bir yapıyı tekrar oluşturacağız"

"Her branşta şampiyon olacak, 2007'deki gibi bir yapıyı tekrar oluşturacağız Sermaye artışı yapmayacağız. Yönetimin hisse satışı yetkisini genel kurulda kaldıracağız"

"Ali Bey iyi bir Fenerbahçelidir"

"Ali Bey iyi bir Fenerbahçelidir. Önemli olan 3 Temmuz'daki birlik ve beraberliğin sağlandığı bu camianın bölünmemesidir. Bölersek, Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu ortadan kalkmış olur"

"Benim adıma, sosyal medyada veya başka bir yerde hiç kimse, kimseye, hiçbir adaya hakaret etmemelidir, kabul etmiyorum Aynı şekilde bana, arkadaşlarıma ve ailelerimize de yapılan hakaretleri kabul etmiyoruz. Biz siyaset yapmıyoruz, hiçbirimiz birbirimizi kırmayacağız. Saygı ve sevgi göstereceğiz Bu beraberliği sonsuza kadar taşıyacağız. 'Ruhumuz Bir' diyorum"

Aziz Yıldırım ve Ali Koç'un yarışacağı başkanlık seçiminde Fenerbahçe stadında yaklaşık 25 bin oy kullanılması bekleniyor.

Trabzonspor'da Abdullah Avcı’dan taraftara çağrı
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber