Geri Dön

İngiltere'nin konuştuğu çocuk: Charlie McNeill

İngitere bu çocuğu konuşuyor. Manchester United alt yapısının yetiştirdiği ancak 14 yaşında City'ye geçen, 2 ay önce ise United'ın tam 750 bin pound ödeyerek yeniden kadrosuna kattığı 17 yaşındaki forvet Charlie McNeill için Manchester City çok pişman olabilir. Çünkü McNeill adeta makine gibi gol atıyor, antrenmanlarda hocaları onun için "Saçmalık derecesinde iyi" yorumlarını yapıyor.

İngiltere'nin konuştuğu çocuk: Charlie McNeill

Son yıllarda altyapıdan oyuncu yetiştirmeye yeniden başlayan Manchetser United'a Marcus Rashford ve Mason Greenwood'dan sonra çok konuşulacak üçüncü bir futbolcu daha geliyor. Charlie McNeill, henüz 17 yaşında ancak hem İngiliz futbol otoriteleri hem de medya şimdiden onu konuşmaya başladı bile. Aslında McNeill birkaç yıldır altyapı takımlarının en çok konuşulan ismi..

3 sene önce Adidas'la 6 yıllık anlaşma!
McNeill öyle bir futbolcu ki, 14 yaşında Adidas ile tam 6 yıllık bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Aslında United altyapısından çıkan ancak daha sonra şehrinin diğer takımı City'ye geçen McNeill, Kırmızı Şeytanlar'ı burada da etkilemeye devam etti ve Ekim ayında United o yaştaki bir futbolcu için bir hayli yüksek sayılabilecek bir meblağ olan 700 bin pound ödedi. Kısa vadede City kârda gözükebilir ancak uzun vadede pişman olacaklar gibi...

8 maç 8 golle başladı
McNeill, United kariyerine hızlı başladı. İngiliz basınından The Sun'a göre 17'lik forvet antrenmanda hocalarını sürekli şaşırtıyor ve kendisi için "Saçmalık derecesinde iyi" yorumları yapılıyor. Başarılı oyuncu United'ın 18 yaşaltı takımıyla çıktığı 8 maçta 8 gol attı bile...

Juve ve Leizpig de istedi
15 yaşaltı takımında da 72 maçta 110 gol atan McNeill, Juventus ve Leipzig scout'larının da uzun süre izlediği oyunculardandı. Hatta United'ın onun için bu kadar yüksek bir meblağ ödemesinin sebebi de bu transfer yarışı olarak gösteriliyor.

Greenwood ve Rashford'un yanına...
United teknik heyeti kısa süre içinde McNeill'i altyapıdan yetişen diğer oyuncular Mason Greenwood ve Marcus Rashford'un yanına monte etmeyi planlıyor. Şu an Rashford'a 80, Greenwood'a ise 50 milyon euro değer biçiliyor. McNeill ile birlikte United'ın, 92 jenerasyonu kadar olmasa da uzun yıllar bu 3'lüden yararlanması hedefleniyor.

İngilterenin konuştuğu çocuk: Charlie McNeill

Koronavirüs Gölgesinde 2020'nin Spor Panoraması!

Arsenal'de Benfica hazırlıkları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet