Geri Dön

Irkçı söylemlerde bulunan Patrick Moster, olimpiyat köyünden gönderildi

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda yarış sırasında ırkçı söylemde bulunduğu tespit edilen Almanya Bisiklet Birliği’nin sportif direktörü Patrick Moster, oyunlardan ayrılmak zorunda kaldı.

Irkçı söylemlerde bulunan Patrick Moster, olimpiyat köyünden gönderildi

Köyden postaladılar!

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda yarış sırasında ırkçı söylemde bulunduğu tespit edilen Almanya Bisiklet Birliği’nin sportif direktörü Patrick Moster, oyunlardan ayrılmak ve ülkesine dönmek zorunda kaldı. Alman yetkililerden yapılan açıklamada, “Tokyo’daki görevlerine son verilen Patrick Moster, olimpiyat köyünden ayrıldı” denildi. Moster yol bisikletinde, Etiyopyalı Ghebreigzabhier ile Cezayirli Lagab’ın gerisinde kalan Alman sporcu Nikias Arndt’a destek vermek amacıyla, “Şu deve sürücülerini yakala, hadi!” ifadelerini kullanmıştı.

San Marino ilk golü attı!

Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın altıncı gününde San Marino, tarihinde ilk kez olimpiyat madalyası elde etti. Atıcılık trap kategorisi kadınlar finalinde yarışan Alessandra Perilli, ülkesi adına bronz madalyaya uzandı. 34 bin nüfuslu ülke olimpiyatlarda tüm zamanlarda, madalya elde eden en küçük ülke olarak tarihe geçti. Slovak Zuzana Rehak ise olimpiyat rekoru kırarak altın madalyaya ulaştı.

Irkçı söylemlerde bulunan Patrick Moster, olimpiyat köyünden gönderildi

Dünya şampiyonuna koronavirüs şoku
ABD’li atlet Sam Kendricks, Kovid-19 testi pozitif çıkması nedeniyle 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’ndan çekildi. Rio 2016’da bronz madalya kazanan ve üst üste iki dünya şampiyonluğu elde eden sırıkla atlamacı ile temasta olduğu tespit edilen Avustralya Atletizm Takımı da karantinaya girdi.
Öte yandan Tokyo Olimpiyatları’na deniz aşırı katılım gösteren iki kişi dün korona nedeniyle hastaneye kaldırıldı, oyunlarla ilişkili testi pozitif çıkanların sayısı 193’e yükseldi. Tokyo’da dün günlük 3,865 vaka sayısıyla yeni bir rekor kırılırken, ülke çapındaki günlük vaka ise 10 bin olarak tespit edildi. Başkentte ilan edilen ohalin süresinin uzatılması ve kapsamının genişletilmesi gündeme geldi.

Havuzlardan rekor fışkırdı
Yüzmede kadınlar 4x200 metre serbest bayrak yarışında Çin, dünya rekoru kırarak altın madalyanın sahibi oldu. Junxuan Yang, Muhan Tang, Yufei Zhang ve Bingjie Li’den oluşan Çin 7.40.33 ile kazandı. ABD 7.40.73’lük dereceyle gümüş ve Avustralya 7.41.29 ile bronz madalyanın sahibi oldu.
Kadınlar 200 metre kelebekte ise Çinli Zhang (2.03.86) ve erkekler 200 metre kurbağalamada Avustralyalı Cook ise (2.06.38) olimpiyat rekoru kırarak altın madalya aldılar. Erkekler 100 metre serbestte ABD’li Caeleb Dressel de, 47.02’lik derecesiyle günün bir diğer olimpiyat rekoru kıran ismi oldu.

Yeni Malatyasporlu Bwalya: Yüzde 100 hazır olduğumu söyleyemem ama...
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner