Geri Dön

İstediği çılgın rakam transferi yatırdı!

Zenit'in genel direktörü Maxim Mitrofanov, Nani'yi transfer girişimleri hakkında ESPN'e açıklamalarda bulundu.

İstediği çılgın rakam transferi yatırdı!

Rusya'nın transfer borsasını sallayan takımı Zenit Saint Petersburg, Luis Carlos Almeida da Cunha (Nani)'nın transferinden vazgeçti.

Transferin son günlerinde Porto'dan Hulk'u 55 milyon euroya ve Benfica'dan Axel Witsel'i 40 milyon euroya kadrosuna katarak gündeme oturan Zenit, Manchester United'ın Portekizli kanat oyuncusu Nani'yi de almak için girişimlerde bulundu. Zenit'in genel direktörü Maxim Mitrofanov ise bu transferin önünde önemli bir engel olduğunu ve Nani'nin transferinden vazgeçtiklerini açıkladı.

Mitrofanov ESPN'e yaptığı açıklamada, Nani'den başka Moutinho'yu da transfer etmek istediklerini ama önceliklerinin Hulk ve Witsel'de almak olduğunu ve bunu başardıklarını söylerken; "Eğer, Hulk bizden yıllık 8-10 milyon euro civarı bir para isteseydi, ondan da vazgeçmek zorunda kalırdık." dedi. Nani'nin istediği haftalık ücretin ise 130 bin pound olduğu belirtiliyor. Bu da yıllık yaklaşık 10 milyon euro ediyor.

Nani'nin Manchester United'la 2 yıllık daha kontratı bulunurken Portekizli yıldız oyuncu maaşını artırmak istiyor. Kagawa'nın gelişinden sonra forma yüzünü unutan Nani'nin amacı, yeni sözleşme imzalayarak tekrar Sir Alex Ferguson'dan formayı almak.

Medipol Başakşehir, Paris Saint-Germain maçına hazırYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber