Geri Dön

İtalya'da koronavirüs tedbiri! Spor etkinlikleri durduruldu...

İtalya Olimpiyat Komitesi, koronavirüs sebebiyle Serie A dahil olmak üzere ülkedeki spor etkinliklerini durdurma kararı aldı. İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, kararı onayladı. Serie A başta olmak üzere tüm spor organizasyonları, 3 Nisan'a kadar askıya alındı.

İtalya'da koronavirüs tedbiri! Spor etkinlikleri durduruldu...

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle iki haftayı  aşkın süredir acil durum içinde olan İtalya'da, Ulusal Olimpiyat Komitesinin  (CONI) kararıyla tüm spor etkinliklerinin 3 Nisan'a kadar durdurulduğu  bildirildi.

İtalyan La Gazzetta dello Sport gazetesinin haberine göre, CONI  Başkanı Giovanni Malago, spor federasyonları başkanlarıyla bugün Roma'da Kovid-19  gündemiyle olağanüstü toplantıda bir araya geldi.

Başkanların toplantısından İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) dahil  tüm spor branşlarında, her düzeydeki etkinlikleri hafta sonu çıkarılan  başbakanlık kararnamesinde belirtildiği üzere 3 Nisan'a kadar durdurma kararının  çıktığı belirtildi.

CONI Başkanı Malago'nun toplantıdan çıkan bu kararı, Başbakan Giuseppe  Conte ve Spor Bakanı Vincenzo Spadafora'ya da ilettiği kaydedildi.Kovid-19 nedeniyle olağanüstü günler geçiren ülkede Başbakan Giuseppe  Conte, dün virüsün yayıldığı kuzey bölgelere daha sıkı önlemler getiren yeni bir  kararname açıklamıştı. Buna göre, daha önce 11 beldeye uygulanan giriş-çıkışların sıkı  şekilde kontrol edildiği "kırmızı bölge" uygulaması, Milano'nun içinde bulunduğu  Lombardiya ile Venedik'in de olduğu 14 kente genişletilmişti.

Söz konusu yerlerde her türlü toplu faaliyet ve eğitim-öğretim, 3  Nisan'a kadar askıya alınmış, Serie A maçlarının ise seyircisiz oynatılmasına  izin verilmişti.

Ülkede şu ana kadar 9 bin 172 kişide koronavirüs tespit edilirken, ölü  sayısı ise 463'e yükseldi.

İtalyada koronavirüs tedbiri Spor etkinlikleri durduruldu...

Maç Özeti: Juventus-Milan

Jeremain Lens salonu eve getirdi, sıkı çalışıyor!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber