Geri Dön

Kim bu Hasan Türk?

Beşiktaş’ta ilk kez 11’de yer alan genç oyuncu, altyapıdayken yapılan kemik testinde 6 ay büyük çıktı. Tam kulüpten gönderilme kararı alındığı sırada hocası Haluk Duranoğlu’nun ısrarı onu takımda tuttu

Kim bu Hasan Türk?

Beşiktaş’ın dün ilk 11’i açıklandığında, herkesin şaşkınlıkla karşıladığı bir isim vardı, 30 numaralı formasıyla Hasan Türk... Birçok kişinin tanımadığı, bazılarının ismini bile bilmediği Hasan, siyah-beyazlı takımla birlikte sahadaydı.
Orta sahada Veli ve Fernandes ile birlikte görev alan 19 yaşındaki genç oyuncu, Mahmutbeyspor’da futbolculuğa başlamış, bunun hemen ardından Beşiktaş’a katılmıştı. Çok küçük yaşlarda gelerek, minik takımdaki ilk maçına çıkan Hasan Türk’ün arkadaşlarına nazaran daha iri olması, alt yapı idarecilerini şüphelendirmiş, “Yaşı büyük mü?” sorusunu akıllara getirmişti.
Yapılan kemik testleri sonucunda iki futbolcuyla birlikte arkadaşlarından 6 ay daha büyük çıkan Hasan Türk için o dönemden kulüpten gönderilmesi kararı çıkmıştı. Buna çok üzülen minik takım hocası Haluk Duran- oğlu, yönetime yalvar yakar ricada bulunarak Hasan Türk’ün kulüpte kalmasını sağlamıştı. Orta sahada oynayan Hasan Türk, Beşiktaş’ın sezon öncesi kampında, Kadir Arı, Muhammed Demirci, Mertcan Aktaş ile birlikte başarı bir performans sergilemişti.
Bulgaristan’dan göçen bir ailenin çocuğu olarak Gönen’de doğan Hasan Türk’ün babası ise ayakkabıcılık yaparak geçimini sağlıyor.

Heyecan yapmış!
Kartal’ın altyapısından yetişen Hasan Türk, ilk maçın heyecanını anlattı. Genç futbolcu, ”Heyecanlandım. Performansımın iyi olduğunu düşünüyorum. Hocama teşekkür ediyorum. Oynadıkça daha iyi olacak. Talihsiz bir gol yedik ama beraberliği yakaladık” dedi. Hasan, Carlos Carvalhal döneminde A takıma yükselmişti.

Fatih Terim'den maç sonunda VAR tepkisi
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber