Geri Dön

Lugano: "Kariyerimin en güzel 5 yılını Fenerbahçe'de geçirdim"

Fenerbahçeli eski futbolcu Diego Lugano yaptığı açıklamada hayatının en güzel 5 senesini Fenerbahçe'de geçirdiğini söyledi. Lugano, "Fenerbahçe - Galatasaray derbisinden önce sokaklarda taraftarlarla şarkı söyledim, beni tanımadılar. " dedi.

Lugano: "Kariyerimin en güzel 5 yılını Fenerbahçe'de geçirdim"

Fenerbahçeli eski futbolcu Diego Lugano, sarı lacivertlilerde geçirdiği yıllara dair anıları, yaşadıklarını beIN Sports'a anlattı.

"Futbol hayatımın en güzel 5 senesini Fenerbahçe'de geçirdim"
Fenerbahçe ile ilgili söyleyebileceğim çok şey var. Güney Amerika'da bütün röportajlarda Fenerbahçe yıllarımdan övgü ve mutlulukla bahsediyorum. Benim futbol hayatımın belki de en güzel 5 senesini geçirdim. Muhteşem atmosferde oynadım. Çok büyük zaferler kazandık. Üzüntüler, mutluluklar oldu. Yeni bir kültür ve yeni bir hayatı zevkle yaşadım. Bu kültürü yaşamak çok önemliydi. Türk kültürü özellikle. Sporcu olarak çok şey öğrendim. Fenerbahçe ve Türkiye aklımın her zaman en güzel köşesinde kalacaktır. Türkiye'ye her zaman ziyarette bulunuyorum.

Kılık değiştirerek Türkiye'de izlediği maç hakkında konuşan Lugano, "Fenerbahçe - Galatasaray derbisinden önce sokaklarda taraftarlarla şarkı söyledim, beni tanımadılar. O atmosferi ve o tutkuyu yaşadım. Derbi tutkusunu yaşamak hayallerimi süsleyen bir olaydı." ifadelerini kullandı.

"Paris'te Fenerbahçe taraftarları beni omuzlarına aldı"

Fenerbahçe'den ayrıldığım günü çok iyi hatırlıyorum. Zor bir karardı. Çok da sevinerek aldığım bir karar değildi. Sessiz sedasız ayrılacakken havaalanına gittiğimizde muhteşem bir törenle beni yolcu ettiler. Hayatımdaki en duygu dolu anlardan biriydi. Beni daha da şaşırtan bir olay var. Fransa'ya havaalanına indiğimde kulaklıkla müzik dinliyorum. Tam dışarı çıkarken bir anda Fenerbahçe tezahüratları duymaya başladım. Paris'te 200-300 Fenerbahçe taraftarı beni karşıladı. Beni omuzlara aldılar, taksiye eşlik ettiler.

Lugano: Kariyerimin en güzel 5 yılını Fenerbahçede geçirdim

Lugano: Kariyerimin en güzel 5 yılını Fenerbahçede geçirdim

Ibrahimovic Inter'e Şampiyonluğu Getiriyor

Real Madrid'in Getafe'ye attığı en iyi goller!
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet