Geri Dön

MHK'dan açıklama: VAR ve AVAR hakemleri maç sabahı açıklanacak

Merkez Hakem Kurulu, üst klasman hakemlerin Riva'da kampa alınacağını duyurdu.

MHK'dan açıklama: VAR ve AVAR hakemleri maç sabahı açıklanacak

Merkez Hakem Kurulu, üst klasman hakemlerinin Riva'da kampa alınacağını, VAR ve AVAR'da görevli hakemlerin maç sabahı açıklanacağını duyurdu.

MHK'dan yapılan açıklama şu şekilde;

"Kampa, Süper Lig ve 1. Lig'de hakem, VAR ve AVAR olarak görev yapacak hakemler davet edilmiştir. Ayrıca bu hakemlerimiz müsabakalarda 4. Hakem olarak da görevlendirilecektir.
Görevlendirmeler ön atama şeklinde yapılacak ve o maç için tüm hakem ekibinin Covid-19 testlerinin negatif olarak sonuçlanmasından sonra onaylanarak kamuoyuna açıklanacaktır.

Atama ilkelerinde, pandemi koşullarına uygun değişiklikler yapılabilecektir (Örn: Görevlendirmeler yapılırken, maçın oynanacağı şehre yakın illerden hakem tercihi yapılabilecektir)

Müsabakalarda görev yapan hakemlerin performans değerlendirmeleri TV gözlemcileri tarafından yapılabilecektir. (Müsabakalarda görevlendirilen gözlemciler, TV gözlemcisi olarak görev yapacaktır)

Sezon başından beri uygulanan tüm hakemlerin aynı anda açıklanması uygulaması bu dönem için yapılmayacaktır. VAR ve AVAR olarak görev yapacak hakemler, maç günü sabahı açıklanacaktır.

Aynı hakemin bir maç haftasında birden fazla görev alması mümkün olabilecektir. (Örneğin Cuma hakem ve Pazar VAR veya birden fazla VAR görevi vb.)

Kampta, hakemler gruplar halinde çalışacak ve maksimum sağlığa uygunluk (hijyen) koşullarının sağlanmasına çalışılacaktır.

Hakemlerin seyahatleri mümkün olan mesafelerde günübirlik ve karayolu (Özel araç veya transfer aracı) ile yapılabilecektir."

MHKdan açıklama: VAR ve AVAR hakemleri maç sabahı açıklanacak

Chelsea Southampton'ı Yenerek Şampiyonluğa Bir Adım Daha Yaklaşıyor

Alfredo Di Stéfano'nun Real Madrid ile en iyi anlarıYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber