Geri Dön

Milli atlet Berke Akçam, Avrupa şampiyonu oldu

Avrupa 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası'nda mücadele eden milli sporcu, 400 metre engellide altın madalya elde etti

Milli atlet Berke Akçam, Avrupa şampiyonu oldu

Estonya'nın başkenti Tallinn'de düzenlenen Avrupa U20 Şampiyonasında, milli atlet Berke Akçam 400 metre engellide yarıştı. Seçme ve yarı finali rahatlıkla kazanan Akçam, 3 numaralı kulvarda koştuğu yarışta daha üçüncü engelde yan kulvarını yakalarken, 50 saniyelik yarışın sonuna kadar müsabakayı domine etti. Genç atlet, 50.70 ile finişe ulaşarak Türkiye'ye bu şampiyonada ikinci, tarihte ise 16ncı Avrupa U20 altın madalyasını getirdi.

Avrupa'da kendi yaş grubunda yılın en istikrarlı atleti olan Berke Akçam, üç yıllık kariyerinde pek çok başarıya imza attı. Berke, iki yıl önce 4×400de takımla birlikte aldığı Avrupa U20 altınına bu kez kendi branşındaki şampiyonluğu ekledi.

MEVLÜT ALTINCI OLDU

Ay-yıldızlıların bir başka genç yeteneği Mevlüt Aras ise Berke'den hemen sonra 800 metre finali için piste çıktı. 17 yaşındaki Aras, kendisinden iki yaş büyük rakiplere karşı zorlu mücadelede sonuna kadar direnirken, yarı finalden sonra bir kez daha 1:50nin altında koştu. Finişe 1:49.78 ile gelen Mevlüt, ilk büyük şampiyonasından Avrupa altıncılığıyla ayrıldı.

Disk atma finalinde yarışan Enes Çankaya, bir gün önceki grafiğini tekrar edemeyince sıralamada gerilerde kaldı. Türkiye U20 rekortmeni Enes, müsabakayı 52.78 ile 10uncu olarak tamamladı.

Milli atlet Berke Akçam, Avrupa şampiyonu oldu

 

 

 

Fırat Günayer: Galatasaray'ın hangi sistemle oynadığını anlayamıyoruz. Takım, fizik kalite olarak geride.
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber