Geri Dön

Mustafa Cengiz: "Klişeler paramparça oldu, ezberler bozuldu"

Galatasaray'da yeniden başkan seçilen Mustafa Cengiz, oy sayımının ardından salonda konuşma yaptı.

Mustafa Cengiz: "Klişeler paramparça oldu, ezberler bozuldu"

Galatasaray Kulübünün 101. dönem yönetiminin belirlendiği olağan genel kurul toplantısında 2 bin 525 oy alarak yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz, yaşadığı mutluluğu dile getirdi.

Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen ve yaklaşık 12 saat süren kongrede oy sayımının tamamlanmasının ardından kürsüye gelen Mustafa Cengiz, üyelere hitap etti.

Sarı-kırmızılı kulübün 4 ay önce düzenlenen olağanüstü genel kurulunda başkan seçildiğini hatırlatan Cengiz, böylece bir ayağa kalkışa imza attıklarını aktararak, "Bunu biz yönetim olarak yapmadık. Sizlerle, genel kurulla, taraftarlarımızla, bütün camiayla birlikte yaptık. Ne mutlu bize. Bugün, 20 Ocak'taki olağanüstü genel kurulda olan sosyolojik depremin yansımasını, belgesini gördük. Bugün sizler tarihi bir ana tanıklık ettiniz. Bu tarihi anı kesinlikle sosyologlar inceleyecek. Bugün burada birçok motto kırıldı, klişeler paramparça oldu, ezberler bozuldu." dedi.

Galatasaray'da liseli bir aday varsa, oyların ona verileceği şeklindeki klişenin bugün ortadan kalktığını dile getiren Mustafa Cengiz, "Yok öyle bir şey. Bu kanıtlandı. Herkes kendi özgür iradesi, değerlendirmesiyle, en iyi olduğunu düşündüğüne oyunu attı. Bizim için veya diğer adaylar için atılan tüm oylar çok değerlidir. Biz Galatasarayız ve sarı-kırmızıyız." diye konuştu.

"Tepki oylarının, tercih oylarına döndüğünü gördük"
Başkan Cengiz, 20 Ocak'taki olağanüstü genel kurulda kendilerine gelen tepki oylarının, bugün tercih oylarına dönüştüğünü söyledi.

"Bize 20 Ocak'ta verilen tepki oylarının, bugün tercih oylarına döndüğünü gördük." ifadesini kullanan Cengiz, şunları kaydetti: "Genel kurul, özgür iradesiyle bizi nasıl değerlendirdiğini, kendi kaderini nasıl tayin ettiğini, bağımsızca, hiçbir maddi ve manevi baskı altında kalmadan karar verdiğini gösterdi. Sizler bugün somut olarak buna tanıklık ettiniz. Bu kırılan ezberlerle, bir bölünme olmadığını da gördük. Genel kurulun kendi içinde ne kadar mantıklı ve tutarlı olduğunu gördük. İnşallah bu önümüzdeki 3 yıla tezahür eder. İnşallah sizleri utandırmayız. Yedi gün 24 saat çalışacağımıza, zaferlerin peşinde Galatasaray'ın sonsuz başarıları için mücadele edeceğimize söz veriyoruz."

Kendilerini güçlü yapan şeyin birlik olduğunun altını çizen Cengiz, "Bu ayağa kalkışın sürmesini diliyoruz. Şimdi mağazalara koşalım. Türkiye'nin en büyük şampiyonluğunu aldık ama seçim çalışmaları nedeniyle camiamız bunu tam kutlayamadı. Artık davullar çalsın ve bu başarıyı kutlayalım. Bize teslim ettiğiniz bu emaneti, görevde kaldığımız süre içinde kendi canımızdan, malımızdan daha değerli, daha kutsal sayıp koruyacağımıza söz veriyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

"Zafer sarhoşluğuna karşı olan bir insanım"
Galatasaray Kulübünde gerçekleştirilen olağan genel kurulda tekrar başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz, "Ortaya çıkan sonuç asla diğer adayları ezici ve üzücü bir sonuç değil. Tam tersine üzerimizdeki yükü azami derecede artırdı." dedi.

Mustafa Cengiz ve yönetim kurulu listesinde bulunan isimler, Galatasaray Derneği Lokali'nde düzenlenen gecede seçim zaferini kutladı.

Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Cengiz, büyük bir sorumluluğu üstlendiklerini belirterek, "Şu anda benim omzumdaki yük bir sosyoloğun tahmin edebileceğinden çok fazla oldu. Dört ay boyunca gerek genel kurul üyeleri gerek taraftarlar bize çok büyük destek verdi. Ortaya çıkan sonuç asla diğer adayları ezici ve üzücü bir sonuç değil. Tam tersine üzerimizdeki yükü azami derecede artırdı. Ben güç zehirlenmesine, zafer sarhoşluğuna karşı olan bir insanım." diye konuştu.

Mustafa Cengiz, UEFA yetkililerinin de seçimi yakından takip ettiğini anlatarak, şunları kaydetti: "14. sandık açıklandıktan sonra UEFA yetkilileriyle görüştüğümde onlar da mutlu oldu. UEFA ve batı dünyası kesinlikle verilen sözlere inanır. Eğer şark kurnazlığı gibi sözler verip uymazsanız ve yaptığınız hataları kurnazca gizlemeye çalışırsanız, bir bağımsız denetçi firma gelip hataları bulur ve sizi kıpkırmızı eder. Biz o kırmızılıkları giderdik, mali açıdan düzeltme yolunu gösterdik. Geldiğimiz bu noktada UEFA Başkanı ve Finansal Fair Play müdürleri bizi kutladı ve sevindi. Verdiğimiz sözleri tutacak bir yönetim olduğumuz için sevindiler."

Genel kurulun ardından teknik direktörleri Fatih Terim ile de görüştüğünü aktaran Cengiz, "Fatih hocam da istikrar ve huzurdan yana. Kimse huzursuz bir ortamda bulunmak istemez. İnşallah güven, huzur, istikrar, dostluk ve kardeşlik içerisinde devam edeceğiz. Sevgili Fatih hocam bizim için büyük şans. Hem o hem de sevgili Abdurrahim Albayrak. Bu anlamda ben şanslı bir insanım. İnşallah yürüyüşümüz devam edecek." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş idmanında eğlenceli anlar! Aboubakar ve Rosier...YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet