Geri Dön

Nouma genç futbolcularla bir araya geldi

Vodafone Football Cup'ın tanıtım toplantısı için Trabzon'a gelen Beşiktaşlı eski futbolcu Pascal Nouma, Football Cup Klinik etkinliğinde 13 yaş altı genç futbolcularla buluştu, deneyimlerini aktardı.

Nouma genç futbolcularla bir araya geldi

Vodafone tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen, ilk kez 10 ilde "Şehrin için Oyna" sloganıyla gerçekleştirilecek Football Cup'ın tanıtım toplantısı Trabzon'da yapıldı. Toplantının açılışında konuşan Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Lütfullah Kitapçı, şirket olarak spora önemli yatırımlar yaptıklarını belirterek son olarak da Avrasya Maratonu'na isimlerini verdiklerini hatırlattı, "Futbol turnuvamız da bunlardan biri. Bu yıl 10 ile yaygınlaştırdık ve futbolun adeta yaşam biçimi olduğu Trabzon da bu iller arasında yer aldı" dedi. Daha sonra TSYD Trabzon Şube Başkanı Cevat Kol tarafından Vodafone'un turnuva yüzü olan Pascal Nouma ve Lütfullah Kitapçı'ya bordo - mavili Trabzonspor kaşkolu hediye edildi. Trabzonspor kaşkolunu öpen Nouma, "Beşiktaş'ta oynarken Trabzon'la ilgili güzel anılarım var. Trabzon'da futbolun çok sevildiğini tribünlerin coşkusundan anlayabiliyordum" dedi. Nouma, "Traboznspor'u çok sevdiğimi şuradan anlayabilirsiniz; size hiç gol atmadım" diye espri de yaptı.

Vodafone Football Klinik etkinliği kapsamında bir halı sahada 13 yaş altı futbolcularla bir araya gelen Pascal Nouma, deneyimlerini aktardı. Eğitimin önemine işaret eden Nouma, "Ben lise mezunuyum ve eğitimime devam etmediğim için pişmanım. Hepiniz futbolcu olacaksınız diye bir şart yok. İçinizden belki bir kaçınız profesyonel olabileceksiniz. Bu nedenle eğitiminizi tamamlayın" dedi. Nouma daha sonra genç oyuncularla antrenman yaptı.

Finansal sorun Beşiktaş'ı hırslandırdı

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Nouma, Beşiktaş'ın finansal kriz yaşadığı bir sezonda başarılı sonuçlar almasıyla ilgili olarak, "Bu tip olaylar bir sürü kulübün başına gelebilir. Bu tip olaylarda oyuncular daha fazla hırslanabilir, daha yüksek performans gösterebilir. Şu anda Beşiktaş da bunu yapıyor. Sahaya çıktıkları zaman para sorununu düşünmüyor" dedi. Nouma, büyük takımların ligdeki şanslarıyla ilgili olarak ise, "Lig başında Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor gibi takımların çok fazla maç oynayacaklarını, Özellikle Galatasaray'ın çok fazla maç oynayacağı için yorulacağını düşünüyordum. Fakat Beşiktaş'a baktığınız zaman sadece lige konsantre. Bu yüzden Beşiktaş'ın işinin biraz daha kolay olduğunu düşünüyordum. Şans veriyordum. Hala böyle düşünüyorum" diye konuştu.

Türk takımlarının Avrupa'daki başarısının kendisini de sevindirdiğini vurgulayan Nouma, Beşiktaş'a teknik direktör olma hayali olup olmadığıyla ilgili olarak ise şunları söyledi: "Şu anda teknik direktör olmak için yaşım erken. Daha 40 yaşındayım. İstanbul'daki futbol okullarımda genç çocuklarla birlikte oluyorum. Ben de tecrübe kazanıyorum. Beşiktaş'a teknik direktör olmak gibi bir hedefim yok. Beşiktaş'ta belki bir ilk yaşandı. Beşiktaş'ın ilk yabancı kongre üyesiyim. Bundan da mutluyum."

(DHA)

Kadın futbolcular, huzurevi önünde antrenman yaptı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber