Geri Dön

Olimpik yüzücü Emre Sakçı’dan Avrupa rekoru

International Swimming League’de mücadele eden olimpik sporcu Emre Sakçı, 50 metre kurbağalamadaki 25.50'lik derecesiyle yarışı birinci tamamladı.

Olimpik yüzücü Emre Sakçı’dan Avrupa rekoru

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de devam eden International Swimming League’de mücadele eden olimpik sporcu Emre Sakçı, 50 metre kurbağalamadaki 25.50'lik derecesiyle yarışı birinci tamamlarken aynı zamanda 50 metre kurbağalama kısa kulvar Avrupa Büyükler rekorunu da kırdı.

Emre Sakçı, bu derecesiyle bu klasmanda tarihin en hızlı üçüncü yüzücüsü olurken, tarihin en iyi altıncı derecesini yaptı.

Olimpik yüzücü Emre Sakçı’dan Avrupa rekoru

Bakan Kasapoğlu, Avrupa rekoru kıran milli yüzücü Emre Sakçı'ya kutladı
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Uluslararası Yüzme Ligi'nde 50 metre kurbağalamada 25.50'lik derecesiyle Avrupa rekoru kırarak birinci olan milli yüzücü Emre Sakçı'yı tebrik etti. 

Bakan Kasapoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: 

"Uluslararası Yüzme Ligi ikinci haftasında 50 metre kurbağalamadaki 25.50'lik derecesiyle Avrupa rekoru kıran milli yüzücümüz Emre Sakçı'yı yürekten kutluyorum. Genç sporcumuz kısa sürede katettiği gelişme ve kazandığı önemli başarılarla bizleri gururlandırmaya devam ediyor. İnanıyorum ki çok yakın zamanda milli yüzücümüz daha nice başarılar ile yüzümüzü güldürecek ve ülkemize çok büyük sevinçler yaşatacak. Genç sporcumuzun başarısında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum."

Rıza Çalımbay: “Hakemler bilerek hata yapıyor”YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet