Geri Dön

Rakipler zarar, Fenerbahçe kar yazdı!

Borsa İstanbul’da hisseleri işlem gören dört büyükler arasında sadece Fenerbahçe kar açıkladı. Sarı-lacivertliler 2021-2022 sezonu ikinci çeyrek raporunda 40 milyon lira kar yazarken, ezeli rakiplerini geride bıraktı.

Rakipler zarar, Fenerbahçe kar yazdı!

Hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor 6 aylık konsolide bilançolarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdi. Fenerbahçe, raporlarını açıklayan takımlar arasında ikinci çeyrekte kar eden tek takım olarak dikkat çekti.

Fenerbahçe’nin, Trabzonspor ve Beşiktaş’ı geride bırakarak 2021-2022 sezonu ikinci çeyrek raporunda 40 milyon Türk Lirası kar açıkladığı belirtildi. Şirket gelirlerini yüzde 142 artırarak 713.4 milyon liraya taşıdı.

Sarı-lacivertliler, 1 Haziran 2021 ve 30 Kasım 2021 arasını kapsayan 6 aylık konsolide bilançosunda 40.807.428 TL net kar elde edildiğini açıkladı. Kulüp, 31 Mayıs 2021 tarihli bir önceki bilançosunda 201.766.943 TL net zarar açıklamıştı.

2021-2022 sezonu ikinci çeyreğine ait mali raporlarını ilk açıklayan kulübün Trabzonspor olduğu bildirildi. 

Bordo-mavili kulübün geçen yılın aynı dönemine oranla gelirlerinin yüzde 1 düşerek 227.7 milyon Türk Lirası olarak kaydedildiği belirtildi. Trabzonspor’un zararının da 244 milyon Türk Lirası olduğu ifade edildi.

Gelirlerde artış var

Beşiktaş’ın 2021-2022 sezonu ikinci çeyreğine ait açıkladığı finansal raporunda geçen yılın aynı dönemine göre gelirlerini yüzde 138 artırarak 574.3 milyon Türk Lirası’na ulaştığı fakat 73.5 milyon Türk Lirası zarar ettiği aktarıldı.

Galatasaray’da ise geçen yılın rakamlarına göre gelirin yüzde 124 artarak 576.5 milyon olduğu vurgulandı. Sarı-kırmızılı kulübün 59.3 milyon Türk Lirası zarar ettiği bildirildi.

Samandıra’da kenetlenme

Teknik direktör İsmail Kartal, göreve başladığından beri bir haftadır Samandıra’da gecesini gündüzüne kattı. Kartal, oyuncularını mental açıdan güçlendirmek için yoğun mesai harcıyor. Tecrübeli teknik adam, oyuncuları ile sürekli görüşmeler yapıyor, onları dinliyor, toplu ve bire bir toplantılarla özgüven problemini çözmeye çalışıyor.

İsmail Kartal, maç kazandıkça bireysel ve takım performansının yükseleceğini dile getiriyor. Taraftarın tek beklentisinin formanın hakkını verilmesi olduğunu takımına söyleyen Kartal, son maçta taraftarlarının da takıma sahip çıkarak yeni bir başlangıç yaptığını oyuncularına aktardı. Oyuncuların da oluşan birlik ve beraberlik havası ile ligin kalan bölümü için hocalarına söz verdikleri öğrenildi.

Gözler Sivas’ta

Ligin 23. haftasında Sivasspor’a konuk olacak Fenerbahçe ara vermeden hazırlıklarına başladı. Teknik Direktör İsmail Kartal yönetimindeki takım dünkü idmana ısınma ve koşu çalışmalarıyla başladı. Altay önünde forma giyen isimler yenilenme çalışması yaptı.

Öte yandan Sivas’taki hava durumu da yakından izleniyor.

Yarın saat 16.00’da oynanacak mücadelede hava durumunun eksi 3 ila eksi 6 derece olacağı bildirildi. Aynı zamanda kar yağışının da beklendiği kaydedildi.

Akşam saatlerinde ise sıcaklığın eksi 12 dereceye kadar ineceği vurgulandı.

Allahyar’a engel

Zorya kulübündeki kiralık dönemi sona eren Allahyar Sayyadmanesh, yabancı sınırına takılıyor. Şu an kadroda 14 yabancı bulunduğu için İranlı yıldıza vize çıkarılamıyor. 20 yaşındaki futbolcuya transfer teklifleri gelse de hepsi reddedildi ve düşük bulundu. Kadroda önümüzdeki günlerde yapılacak hamleler sonrası Allahyar’a vize çıkması bekleniyor.

Rakipler zarar, Fenerbahçe kar yazdı

"Stefan Kuntz Fenerbahçe'yi daha fazla izlemeli" I Eren Elmalı Fenerbahçe'ye...
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber