Geri Dön

Şampiyon Vakıfbank Skorer'e konuştu!

Eczacıbaşı VitrA ile oynadığı final serisini 3-2 kazanarak Vestel Venüs Sultanlar Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan Vakıfbank oyuncuları Skorer'e özel açıklamalarda bulundu.

Şampiyon Vakıfbank Skorer'e konuştu!

Uğur Yapıcı - Skorer Özel

Kameraman - Fevzi Tapan

Eczacıbaşı VitrA ile oynadığı final serisini 3-2 kazanarak Vestel Venüs Sultanlar Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan ve 11. kez ligi zirvede bitiren VakıfBank Kadın Voleybol Takımı'ndan kaptan Melis, Gizem Örge ve Chiara Di Lulio Skorer'e özel açıklamalarda bulundu.

Melis Gürkaynak: 'Takım arkadaşlarım ile gurur duyuyorum'
Şampiyonlukla ilgili neler söylersin?
Zorlu bir süreç oldu çok kritik maçlar oynadık. Sezonu Dünya Kupası ile açmıştık şimdi de Türkiye Ligi şampiyonu olarak kapatıyoruz. Düştüğümüz zamanlar oldu ama biz her zaman olduğu gibi kalkmayı ve kalan maçlarımızı çok iyi oynamayı başardık. Hepimiz Vakıfbank formasına yakışır şekilde mücadele ettik. Avrupa'da 3. olduk bazılarına göre belki bu başarısızlık, dileriz seneye Avrupa Şampiyonu oluruz.
Ama Novara ile oynadığımız maçta çok güzel geri döndük bu her takımın yapabileceği bir şey değildi bundan dolayı takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum.
Novara maçından sonra takımda bir negatif enerji oldu mu?
İlk gün tabi ki oldu. Dramatik bir şekilde elendik ama Giovanni tamam 1 gün daha bu suratla gelebilirsiniz dedi ama biz 3. gün Fenerbahçe ile yarı final oynatacaktık ve Fenerbahçe'yi yarı finalde eledik daha sonra da Eczacıbaşı ile uzayan seriyi şampiyon olarak bitirdik.
Giovanni Guidetti ile çalışmak nasıl bir duygu?
Giovanni ile çok yıllardır çalışıyorum. Onun antrenör olarak bir tılsım olduğunu düşünüyorum.
Size ne söylemesi gerektiğini bilen çok bir antrenör, arkadaş ve çok iyi bir ağabey. Ona sahip olduğumuz için çok şanslıyız.
-Sezon içerisinde unutamadığın bir anın var mıydı?
Bu sezon aramızdan ayrılacak çok sevdiğimiz arkadaşlarımız var o yüzden bu sene benim için onlar unutulmazdı.
Şampiyon Vakıfbank Skorere konuştu

Gizem Örge: 'Utandım, ağladım...'

Şampiyonlukla ilgili neler söylersin, ilk duyguların nasıldı?

-Çok zorlu bir sezondu çok fazla genç oyuncu geldi onların adaptasyon süreci, takım içine dahil etme ve sisteme alıştırmak gerçekten sabır ve süreç isteyen şeyler. O yüzden bu sezon beklenmedik birçok mağlubiyet yaşadık. Avrupa'da ve Türkiye Kupası'nda. Yaşadığımız yenilgiler sonrası daha güçlü bir Vakıfbank olarak rakiplerimizin karşısına çıktık. Final serisi çok uzundu seri 2-2'ye gitti ama sonrasında her seferinde yaptığımız gibi daha güçlü şekilde çıktık.

Şampiyonlar Ligi'nde son anda kaçan bir final vardı (Igor Gorgonzola maçı) o sonuçtan sonra takım olarak ne hissettiniz?

Çok üzücüydü ama bize yakışmayan bir mağlubiyetti. O gün olmadı mücadele bile edemedik, kendi adıma takım içinde utandığım bir maçtı. Tabi ki sonsuza kadar kazanamayız ama bir şeylerin mücadelesini verdikten sonra kaybetmekte var diyorsun o öyle bir maç değildi. O yüzden 1 hafta sonra Novara'daki maça savaşa gidiyormuşuz gibi hazırlandık ve maçtan başımız dik çıktık ama tabi ki maçtan sonra çok ağladım aslında. Gurur duydum aynı zamanda son anda 2 sayıydı ama olmadı.

Sezonu 2 kupayla kapattınız, başarınızdaki sırrı nasıl açıklıyorsun?

Sürdürülebilir bir başarı var bunu da dünyanın ve Türkiye'nin sayılı oyuncularına sahibiz ama tabi ki diğer takımlarda sahip. İyi bir takım ve arkadaş olmayı başardığımız için bu başarı sürdürülebiliyor. Burada olmaktan mutlu olan bir takım var.

-Sezon içerisinde unutamadığın bir anın var mıydı?

Fenerbahçe serilerinde üst üste sayı almıştım o an ve Dünya Kupası'nı aldığımız zamanı unutamıyorum.

Chiara Di lulio: 'Büyük bir onur ve hayalim gerçeğe dönüştü'

Son 7 sezonda 5 kez şampiyon olan ve üst üste 2. kez şampiyonluğunu ilan bir Vakıfbank takımı var.Şampiyonlukla ilgili neler söylemek istersin?
-Bu benim için bir hayaldi çok mutluyum şampiyon olduğumuz için
Vakıfbank'taki ilk şampiyonluğunda ne hissettin?
-Vakıfbank'ta oynamak için çok büyük bir onur ve gerçeğe dönüşmüş bir hayaldi. Takıma, arkadaşlarıma, kızlara, ve hocam Giovanni'ye çok teşekkür ederim.
Giovanni Guidetti ile çalışmak nasıl bir duygu?
-Buraya gelmeden önce onunla çalışmak ve bu fırsatı yakalamak benim için bir hayaldi. O bence dünyanın en iyisi ve bunu gerçekleştirdiğim için mutluyum.
Takıma katıldığından bu yana unutamadığı bir anın ya da bir pozisyon var mı?
-Aslında bir sürü şey geliyor aklıma ama en son Eczacıbaşı'na karşı aldığımız son sayıyı hatırlıyorum. Aldığım sayıdan sonra Giovanni ile sarılmam en iyi anımdı.
İstanbul'daki yaşama alışabildin mi, şehirde en sevdiğin noktalar neler oldu?
-Çok güzel yerler var İstanbul'da ama buraya geldiğimden beri fazlaca çalışma ve antrenman yaptığımız için çok tadını çıkaramadım. Ama yine de eşimle ve kızımla beraber vakit geçiriyorum. Boğazı tabiki çok sevdim çok güzel manzaralar var İstanbul'da.
Şampiyon Vakıfbank Skorere konuştu

Gaziantep’ten Red Bull Sky Tour geçtiYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber