Mithat Halis’e göre Berisha, ön direk koşularını iyi yapan, ceza alanı dışına sıkça çıkıp arkadaşlarına pozisyon hazırlayan ve son vuruşlarda becerili bir futbolcu... O zaman Fenerbahçe’de niye oynayamıyor, niye golleri atamıyor? Bu işte derin bir yanlış, ciddi sorunlar var gibi...

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve arkadaşlarını, “Berisha’yı niye aldınız?” diye asla eleştirmem. Berisha, son üç yılda Fenerbahçe’ye gelen en hazır futbolcu...
Berisha geçen sezonu Salzburg’da 22 gol, 11 asistle tamamladı. Avusturya Ligi’nde attı, Şampiyonlar Ligi’nde attı, Avrupa Ligi’nde attı, Alman Ümit Milli Takımı’nda attı.
Bu Berisha, Fenerbahçe’de son Antwerp maçında “gecenin golü” olan vuruşu dışında ortalıkta hiç görülmedi.
Hiç unutmam, ilk Antwerp maçını kalabalık bir grupla izledik. Berisha ilk on birdeydi. Buna rağmen masada oturanlar, “Oynuyor mu?” diye kuşkuya kapıldı. Ekrana bile gelmedi, spiker bir defa olsun adını söylemedi.
Meraklandım; bu Berisha’yı, Avusturya-Macaristan-Almanya üçgeninde yaşayan ve inandığım bir-iki menajerden biri olan Mithat Halis’e sordum. İşte söyledikleri:
“Fenerbahçe, Berisha’yı aldığı gün en iyi transferi yaptı diye söyledim. Gene aynı düşüncedeyim.”
Mithat Halis böyle deyince “O zaman niye oynayamıyor, Salzburg’da attığı golleri burada niye atamıyor?” diye sordum.
“Salzburg kalabalık hücum edip önde basardı. Rakibe değil, topun olduğu yere pres yapardı. Çabuk oynardı. Böyle olunca Berisha rahatça boş anlar bulup, daha fazla topla bulup golleri rahatça atardı.”
Mithat Halis’e göre:
“Berisha’da çok sağlam bir sporcu kişiliği var. Ön direk koşularını çok iyi yapar. Sıkça ceza alanı dışına çıkıp arkadaşlarına pozisyon hazırlar. 11 asisti böyle yaptı. Son vuruşlarda becerilidir.”
Güzel de bir Antwerp golü dışında biz Berisha’dan bunların hiçbiri görmedik. Hazır, formda ve golcü özellikleriyle Fenerbahçe’ye geldiği kesin. O zaman niye oynayamıyor, niye golleri atamıyor?
Bu işte derin bir yanlış, ciddi sorunlar var gibi... Berisha mı kusurlu, hoca mı kusurlu anlamadım.
Ancak şurası kesin: Fenerbahçe’ye gelip ileri giden, aşama yapan futbolcu yok. Acaba Berisha da Fenerbahçe’nin kötü ikliminden mi etkilendi?