Geri Dön

Senad Ok: Tolgay için Şener artı Alper takası gündemde

Milliyet Gazetesi muhabiri Senad Ok, Skorer TV'de Spor Toto Süper Lig'de 6 hafta sonra kazanan Fenerbahçe'deki gelişmeleri aktardı. Ok, Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan Tolgay'la ilgili, "Şu anda Beşiktaş'ın isteği Şener, 3.5 milyon euro artı Tolgay'ın bundan sonraki satışından pay. Comolli, Beşiktaş'la görüşmelerini sürdürüyor. Takasta Şener'in gitmesi yüksek ihtimal. Alper de önerildi takasta" dedi.

Senad Ok: Tolgay için Şener artı Alper takası gündemde

Milliyet Gazetesi muhabiri Senad Ok, Skorer TV'de Fenerbahçe'deki gelişmeler ile ilgili Ezgi Toper'in sorularını yanıtladı...

İşte Senad Ok'un sözleri: "Başkan Ali Koç'un açıklamalarını genellikle çok fazla eleştirdik ama dün şu konuda hak verdim kendisine. Bu futbolun doğasında tabi ki şanssızlık var. Birkaç maç arka arkaya kazanamayabilirsin ama dün Fenerbahçe'nin bu kadar üstün oynamasını beklemiyordum. Malatyaspor'un oyun anlayışıyla da alakalı ama Fenerbahçe'yi tedirgin eden bir oyunu yoktu ama buna rağmen maçı kazanıyorlardı. Bu yüzden başkanın açıklamaları haklıydı. Dün gerçekten yok artık diyorsun. Belki Soldado atsa, 3-1, 4-1'e gidecekti maç. Genel tabloda Fenerbahçe'nin net şekilde maçı hak ettiğini, konsantre olduğunda Malatya gibi takıma pozisyon vermediğini görebiliyoruz.

"Benzia daha önde oynamalı"

Benzia'nın yeri orası değil. Şunu anlatmaya çalışıyorum. Benzia ne olarak geldi? Forvet arkası olarak geldi. Yanlış mı değerlendirildi, bilemiyorum ancak forvet arkası olarak geldi. Benzia'yı dün nerede gördük? Önde baskı yaparken, savunmadan top çıkarırken gördük. Tarz olarak böyle bir oyuncu değil. Ona vereceksin o ileride ara pası atıp, iş yapacak. Ersun Hoca Benzia'dan memnun. Mesela Jailson'u kesip Benzia'yı oynattı. Hücum gücünden faydalanıp savunma yönünden verim almak istiyor. Jailson'dan alacağı belli. Benzia daha ekstra bir oyuncu. Ersun Hoca taktiksel olarak Benzia'dan memnun. İleriki haftalarda da Benzia'yı oynatırsa şaşırmamak lazım.

"Acılar, Ali Koç'u güçlendirdi"

Büyük hayallerle gelmişsin, takım küme düşme hattında ve her yerde seni eleştiriyorlar. Nereye gidersen git, seni konuşuyorlar. Bu baskıya, bu taleplere başka bir başkan kolay kolay direnemez. Geçen 6 ay, Başkan Koç'u fazlasıyla olgunlaştırdı. Acılar onu güçlendirdi. Fenerbahçe, Göztepe'yi yenerse işler rayına girer.

"Moses iyi transfer"

Fenerbahçe'nin bu saatten sonra geriye değil, ileriye gideceğini düşünüyorum. Göztepe'yi yenerse Comolli ile ilgili dün açılan pankartlar, kolay kolay açılmaz. Moses iyi bir transfer.

Tolgay'la ilgili sıcak gelişmeler

Tolgay'la ilgili Beşiktaş'ın talebi, 5 milyon euro+Şener'di. Şu anda Beşiktaş'ın istekleri, Şener, 3.5 milyon euro artı bundan sonraki satışından pay. Comolli Beşiktaş'la görüşmelerini sürdürüyor. Şener'in sözleşmesi sezon sonu bitiyor. Şener'in takas ihtimali dışında Beşiktaş'a gitme şansını yüksek görüyorum. Şenol hoca kendisini iyi tanıyor, eski öğrencisi. Takasta Şener'in gitmesi yüksek ihtimal. Alper de önerildi takasta.

"Serdar Aziz işi kapandı"

Serdar Aziz işi kapandı diyebiliriz. Serdar'ın transferine kesin gözüyle bakılıyordu. O olmayınca Zapata transferi için çalışmalar var. Skrtel'in sezon sonu ayrılma ihtimali yüksek. Juventus iddiası doğru. Fenerbahçe yönetiminin yaş kriterine takılan bir oyuncuydu Skrtel. Mevcut aldığı ücret yönünden Skrtel, Fenerbahçe ile anlaşmaya sıcak bakmıyor. Uzun vadeli düşündüğümüzde Skrtel'in mevcut maaşı üzerinden devam etmek istiyor yönetim. Müthiş de bir sezon geçiriyor ama yönetim daha fazla para veremez.

Slimani konusu

Slimani için Fransa'ya gideceği bilgisini aldım. Benfica'dan Castillo çok ciddi bir aday. Olma ihtimali çok yüksek. Isla'nın menajeriyle Castillo'nun menajeri aynı. Slimani gidiyor, her türlü transfer olacaktır. Leroy Fer haberi doğru. Daha önce çalışılan bir menajer üzerinden iletişime geçildi Fer için. Raphael Veiga için de 18 aylık kiralık teklifi kabul edilmedi.

"F.Bahçe ile ilgili çok iyimser değildim"

Dün ilk kez Fenerbahçe'den umutlandım. Hatalar, eksikler hala var ama birtakım şeyler değişmeye başlamış. Bu maç kırılma maçıydı. Kaybetseydi çok şey değişirdi ama yine de Göztepe maçını beklemek lazım."

Oğuz Altay açıkladı! Mustafa Cengiz ile Fatih Terim arasında yaşananların perde arkası...YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet