Maalesef olmadı. Sadece dün gece değil. Şampiyonlar Ligi’nin ilk gününden beri bir türlü olmadı. Beşiktaş, bir türlü o ilk golü bulamadı. Dört maç geçti o ilk gol gelmedi.
İstanbul’daki Borussia Dortmund ve Sporting maçlarında iyi başlasa da o golü bir türlü bulamadı. Hadi Ajax deplasmanından takım sakatlıklardan dolayı İstanbul’da kalmıştı!. Hadi Lizbon’daki Sporting maçında rakip kendi evinde oynadı. Ama yine de dünkü maçın skoru böyle olmamalıydı. Beşiktaş hala sıfır puanda. Rakamla “0” puan.
9. dakikada Paulinho, topu boş kaleye yerine direğe isabet ettirdiğinde acaba şans bizden yana mı diye düşündük. Aynı duyguları, 10. dakikadaki Gonçalves’in vuruşunda Ersin, mutlak golü engellediğinde de hissettik. 14. dakikada Larin’in dönerek vuruşunda Adan kurtarsa da; yine Larin’in 28. dakikada kaleye paralel giden vuruşunda bu kez ilk golü bulacağız sanki diye düşündük. Ama olmadı. 31. dakikada kazanılan penaltıyı Gonçalves gole çevirdiğinde, yine de beraberlik umudu vardı ama o umutlar da yine Gonçalves’in 38. dakikada attığı golle tamamen yitip gitmişti. Bu yetmiyormuş gibi 41. dakikada Paulinho’nun skoru 3-0’a getiren golü gelince, ilk devrenin sonunda soyunma odasına gidiş sanki maç bitmiş gidişi gibiydi.
İkinci yarıda da değişen tek bir şey yoktu. Sarabia 56’da farkı dörde çıkardı. İkinci yarının başındaki Alex-Montero değişikliği de pek bir işe yaramadı. Kalan dakikalarda ise Beşiktaş oyunda varlık gösteremeyerek Avrupa’ya çok büyük olasılıkla erken havlu attı.