Geri Dön

Sergen Yalçın: "Sahada göstereceksin bana o yeteneği"

Süper Lig'de Konyaspor'u 3-0 mağlup eden Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın açıklamalarda bulundu.

Sergen Yalçın: "Sahada göstereceksin bana o yeteneği"

Süper Lig'de Konyaspor'u 3-0 mağlup eden Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın maç sonu açıklamalarda bulundu.

"Skordan memnunuz"
"Aslında çok yorumlanacak bir maç değil. Konyaspor 10 kişi kalınca, artık oyun bize kaldı, bu çok normal. İstanbul'da büyük takıma karşı 10 kişi kalınca işler zor olur. Kazandığımız için mutluyuz, oyunla ilgili yorum yapmak istemiyorum, skordan memnunuz."

Sergen Yalçın: Sahada göstereceksin bana o yeteneği

"Ön taraftaki oyuncular sorumluluk alıyor"
"Oyuncular olan özelliklerini sahaya yansıtmazlarsa, bu her takım için geçerli; zaten problem olur. Herkesin, her oyuncundan farklı beklentisi var. Sorumluluk alıp, özelliklerini ortaya çıkartırlarsa her şey kolay olur. Ön taraftaki oyuncular sorumluluk alıyor"

"Ne yapayım yani?"

"Bakın şu önemli. Oyuncu 'Ben yetenekliyim' der. Ne yapayım yani? Sahada göstereceksin bana o yeteneği. Sahada göstermedikten sonra ne yapayım? Futbolda bu önemli. Pandemi döneminde iyi çalıştık, biz fizik olarak iyi durumdayız."

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sergen Yalçın, "Zor bir maçtı. Konyaspor, çok zor bir periyottan geçiyor. Skor için memnunuz. Ancak oyunla ilgili çok fazla yorum yapmak istemiyorum. Yaklaşık 75-80 dakika eksik oynayan bir rakibimiz vardı. Bu durum da bizim adımıza maçın kolay olmasını sağladı. Rahat bir hafta sonu geçireceğiz. Bundan sonraki maçları kazanacağız ve umarım her şey daha iyi olur." ifadelerini kullandı. 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili oyuncularla görüşme yapmadıklarını söyleyen Sergen Yalçın, "Oyuncularla uyarı konusunda herhangi bir görüşme yapmıyoruz. Oyuncularımız her türlü tedbiri alıyor. Bu bulaşıcı hastalık her yerde herkese bulaşabilir. Oyuncularımızdan bazıları da bu durumdan geçiyor. Geçmiş olsun diyorum. Yapacak bir şey yok. Yolumuza devam edeceğiz. Doktorlarımız gerekli tedbirleri alıyor." şeklinde konuştu. 

Beşiktaş'ta herhangi negatif bir durum olmadığını kaydeden siyah-beyazlı teknik adam, "Negatif durum yok. Oyuncular koşuyor, vücut dilleri iyi. Oynadığımız 3 maçı da kazanabilirdik. Pozisyonlara giren taraf bizdik, üç maçta da kontrol bizdeydi, üçünü de kazanabilirdik. Oyuncularımız yavaş yavaş yeteneklerini sahaya yansıtmaya başladı. Diaby'nin, N'Koudou'nun, Lens'in gol atması, oyuncularımızın daha fazla konsantre olduğunu, daha fazla sorumluluk aldığını ve olayın içine girdiklerini gösteriyor. Kalan 5 haftalık süreçte daha iyi olacak diye düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Beşiktaş Yardım Kampanyasını Tanıttı

Yakup Ümit Kihtır: "Videodaki kişi ile ilişiğimiz kesilmiştir"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet