Geri Dön

Son dakika - Ada’da isyan dalgası! Taraftarlardan büyük tepki

İngiltere’de Avrupa Süper Ligi sonrası isyan dalgası büyüyerek devam ediyor. Liverpool ve Chelsea’den sonra Manchester United’da taraftarların Old Trafford’u basması endişeyi artırıyor

CELAL UMUT EREN

İngiltere’de taraftar isyanları artarak büyüyor. Premier Lig’in dev kulüpleri Liverpool ve Chelsea’den sonra bir başka büyük kulüp Manchester United’da da taraftar tepkileri dikkat çekti. Önceki gün Manchester United-Liverpool maçı öncesinde ManU taraftarlarının Old Trafford’u basması ülke gündemini değiştirdi.
Artık taraftarların patron kulüpleri düzenini istememesi ve Almanya’daki ‘50+1’ kuralına geçme talepleri nedeniyle gergin bir ortam oluştu. 16 senedir Glazer ailesini istemeyen Manu tribünleri, Almanya’daki gibi ‘Hisselerin yüzde 51’inin kulüpte olması ve bir şirketin sahip olmaması’ talebini yineledi. Avrupa Süper Ligi’ne de tepki gösteren taraftarlar, maçın ertelenmesine neden oldu.
Dün de İngiltere’de tüm gazetelerin manşetinde Manchester United taraftarlarının isyanı ve büyüyen taraftar tepkileri yer aldı. Daha önce Liverpool’da meşhur KOP tribünü stattan çekildiklerini ve destek vermeyeceklerini açıklamıştı. Chelsea’de ise taraftarlar takım otobüsünün önünü keserek stada girmesine izin vermemişti. Tottenham’da da taraftar tesisler önünde eylemler yapmıştı.

Son dakika - Ada’da isyan dalgası Taraftarlardan büyük tepki

Cristiano Ronaldo'nun ikonik Serie A golleri
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet