Geri Dön

Son dakika - Beşiktaş'ta Sergen Yalçın'dan Adem Ljajic açıklaması!

Süper Lig'de Kasımpaşa'yı 3-0 mağlup eden Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın açıklamalarda bulundu.

Son dakika - Beşiktaş'ta Sergen Yalçın'dan Adem Ljajic açıklaması!

Süper Lig'de Kasımpaşa'yı 3-0 mağlup eden Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın açıklamalarda bulundu.

"Bu galibiyet Beşiktaş'a ne kazandırdı?" sorusuna Sergen Yalçın "3 puan kazandırdı" yanıtını verdi.

 "Geçen hafta biz de 10 kişi kaldık ve kazandık"
"Rakip 10 kişi kaldı ama bazı arkadaşlara hatırlatayım, geçtiğimiz hafta biz de 10 kişi kaldık ve kazandık. Bugün oyunun büyük bir bölümünde iyi oynayarak haklı bir galibiyet aldık. Yavaş yavaş eksiklerimizi gidererek hedefe doğru gidiyoruz. Haftada 3 maçlık periyotlar olacak, oralardan sağ çıkmak önemli. Oyuncularım çok ciddi mücadelelerle haklı galibiyetler alıyor."

"Ljajic de inşallah futbola döner diye bekliyoruz"
Sezon başında aldığımız oyuncular, karakterli oyuncular. Daha kadroda olması gereken birçok oyuncumuz henüz sahada yoktu Josef gibi, Larin gibi.  Yine Adem Ljajic de inşallah futbola döner diye bekliyoruz.

"Haftaya Alanyaspor'la karşılaşacağız"
"Haftaya Alanyaspor'la karşılaşacağız. Çağdaş Hoca oraya gittikten sonra çok güzel işler yaptı. Bence çok doğru bir kulübe gitti. Çağdaş Hoca 3-4 yıl bizimle çalıştıktan, stajını tamamladıktan sonra kendi başına çalışmak istedi. Bu çok normal bir şey."

Son dakika - Beşiktaşta Sergen Yalçından Adem Ljajic açıklaması

Müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sergen Yalçın, iki zor karşılaşmanın ardından Kasımpaşa maçından galibiyetle ayrılmanın çok önemli olduğunu kaydetti. 

Maç öncesi konsantrasyon konusunda endişesi olduğunu belirten Sergen Yalçın şunları söyledi: 

"Bugün için kazanmak çok önemliydi. İki tane çok ağır maç oynadık. Bu maçta konsantrasyon sorunu olur mu diye endişelerimiz vardı. Son 2 gün oyunculara konsantrasyon konusunda baskı yaptık. Konsantrasyon bozuklukları sıkıntılı sonuçlar doğurabiliyor. Bunu daha önce yaşadık. İlk bölümde oyuna konsantre olmakta biraz zorlandık. İlk yarının sonundaki gol oyunu rahatlattı. İkinci yarı müthiş oynadık. Oyuncularımızın rahatlığı, kendilerine güvenleri, sonradan girenlerin katkısı çok iyiydi. Oğuzhan'ı ilk defa bu kadar konsantre içinde görüyorum. Skordan ve oyundan memnunuz. Bundan sonraki maçlara hazırlanmamız gerekiyor. Sakatların dönmesini bekliyoruz. Hepsine ihtiyacımız var. Geniş bir kadromuz olacak. Bazı oyuncuların yerini değiştiriyoruz, oyun içinde değişimler yapıyoruz. 11'de birçok oyuncumuz var. As, yedek ayrımı yapmıyoruz. Herkes 11'de başlayacak seviyede. Oyuncularıma mücadele ve özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum."

"Hesaplarımızın 3 puan gerisindeyiz"

Sezon öncesi planlamalarının 3 puan gerisinde yer aldıklarını kaydeden Sergen Yalçın, "10 maçlık planımıza göre hesaplarımızın 3 puan gerisindeyiz. 1-2 maç daha kazanabilirsek ortalamayı denkleştirebiliriz. Bu maçları kazanmak bundan önceki kaybettiklerimizi telafi etmeye çalışmaktı." diye konuştu. 

3 puanın mutluluğunu yaşayacaklarını söyleyen Yalçın, "İçeride oynadığımız maçlarda rakipler daha kapalı oynuyorlar. Hatalarımızdan gol bulmaya çalışıyorlar, bu çok normal. Bütün büyük takımlar için geçerli. Rakibi bazen açabiliyoruz bazen açamıyorsunuz. Rakip de biz de 11 kişi oynuyoruz. Oyuncular mücadele ediyorlar. Futbolda bazen işler istediğiniz gibi gitmeyebilir. 3 puanının inanılmaz mutluluğu vardır. 3 maçtır kazanıyoruz ve bu mutluluğu hep beraber yaşıyoruz." değerlendirmesinde bulundu. 

Takımda çok iyi bir ortam olduğunu söyleyen Sergen Yalçın, "Çok iyi arkadaşlık var. Çok iyi antrenmanlar yapıyoruz. Oynayan, oynamayan herkes takımın kazanması için mücadele ediyorlar. Lig uzun bir maraton. 3 maçlık periyotlar gelecek. Önümüzdeki maçı kazanmayı düşünüyoruz. Takımımızın mücadele gücü çok yüksek. Oyuncularımız istiyorlar ve iyi niyetliler. Hepsi karakterli çocuklar. Yavaş yavaş oyuncularımız oturmaya başlıyor. Bireysel performanslar yükselmeye başlıyor. Gökhan ve Adem Ljajic dönecek diye bekliyoruz. Onların da yokluğunda kazanmak çok önemli.'' ifadelerini kullandı. 

Henüz şampiyonluk ve sözleşme uzatma konusunda konuşmak için erken olduğunu belirten Yalçın, "O yüzden bunu sonraki döneme bırakalım. Şampiyonluk için de çok erken. Çok fazla maç var. Şubat, mart gibi konuşulabilir ama şu an çok erken. Önümüzde oynayacağımız maçı kazanmaya odaklanıyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

En Çok Ben Bilirim: Dorukhan vs. Necip

 

Allahyar'ın asisti galibiyeti getirdi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet