Geri Dön

Son dakika | EURO 2020'de koronavirüs korkusu

Koronavirüs nedeniyle futbolda yaşanan korku akıllara EURO 2020’yi getirdi. İtalya’da yaşananlardan sonra açıklama yapan UEFA İkinci Başkanı Michele Uva; “Biz ülkelerden garanti istiyoruz. Yoksa ülke ya da şehir değiştirebiliriz” dedi.

Son dakika | EURO 2020'de koronavirüs korkusu
Celal Umut Eren / Skorer Dış Haberler

Dünyayı saran koronavirüs korkusu futbolu etkilemeye devam ediyor. Özellikle İtalya’da yaşanan virüs sıkıntısının ardından gözler EURO 2020’ye çevrildi. Ev sahibi ülkelerinden biri olan İtalya ile alakalı UEFA’dan açıklama geldi.

UEFA İkinci Başkanı Michele Uva, futbolun durmayacağını ancak çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Uva, “Şu an bir karar yok, beklemedeyiz. Futbol devam etmeli. Ancak ülkeler, ülkelerdeki hükümetler, futbol federasyonları tüm önlemleri almalı ve bir garanti sunmalılar. Ülkelerle görüşmeler yapıyoruz. Durdurmayacağız, ancak eğer ev sahibi ülkelerden bir tanesi bile garanti sunamazsa, şehir değişikliği yapacağız. Biz ama bunları istemiyoruz” dedi.

UEFA, TURNUVALARI DURDURULABİLİR Mİ?

UEFA İkinci Başkanı, diğer UEFA turnuvalarının kaderiyle ilgili olarak gelen soruya ise, "Şu an gelişmeleri takip ediyoruz. Her ülkenin durumunu ayrı ayrı değerlendiriliyor. UEFA olarak, her bir ülkenin koronavirüs ile ilgili verdiği kararları takip edeceğiz. Futbolu durdurmak niyetinde değiliz. Eğer koronavirüs Avrupa çapında bir tehdit haline gelirse ve istemediğimiz noktaya ulaşırsa UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'ni durdurmak zorunda kalırız." cevabını verdi. 

 Sergen Yalçın'ın unutulmaz sözleri, izliyoruz

Son dakika | EURO 2020de koronavirüs korkusu

La Liga'da 34. haftanın en özel görüntüleri!YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber