Geri Dön

Son dakika - Fenerbahçe'de dejavu! Gözler Samandıra'da

Fenerbahçe’de yeni bir sezon daha farklı bir teknik adam ve yapılanmayla açılıyor

Son dakika - Fenerbahçe'de dejavu! Gözler Samandıra'da

CELAL UMUT EREN

Sarı-lacivertlilerde başkan Ali Koç dönemi başta olmak üzere yaklaşık 8 yıldır her sezon başında sıfırdan bir düzen kuruluyor, başka bir hoca göreve geliyor. Emre Belözoğlu sonrasında da kulüpte yeniden değişim kapıda bekliyor.

Süper Lig’de şampiyonluk hasreti 8. yılına giren ve son 3 yılda ilk 2’ye giremeyip kupa dahi kazanamayan Fenerbahçe’de değişimler bitmiyor.
En son 2010’dan 2013’e kadar Aykut Kocaman ile arka arkaya 3 sene geçiren sarı-lacivertliler, daha sonraki süreçte son 8 yıldır her yeni sezonu farklı bir teknik adam ve farklı bir yapılandırmayla açtı.
Aziz Yıldırım’ın son 5 sezonu ile Ali Koç’un son 4 sezonunda hep bir değişim yaşandı. Özellikle 2018’de başkanlığa seçilirken istikrar ve devamlılık vaatleri veren Başkan Koç, 7. farklı teknik adamla yollarını ayırdı.
Adeta bitmeyen bir dejavu sarı-lacivertli kulüpte her sezon başında yaşandı. Emre Belözoğlu’nun resmi olarak ayrılmasıyla kulübü yeni bir yapılanma süreci bekliyor.
Rotasını yeniden yabancı bir teknik direktör kıracak olan Fenerbahçe’de şu anda belirsiz bir süreç yaşanıyor. Geçen sezon Emre Belözoğlu’nun sportif direktörlüğünde kurulan takım kadrosu, teknik ve idari heyet şu anda yeni gelecek yabancı hocayı bekliyor.
Ancak Belözoğlu sonrasında ilk olarak teknik ve idari ekibin değişmesi yani Samandıra’da köklü bir değişim yaşanması düşünülüyor.
Ali Koç, ‘Mevcut kadronun yüzde 70’i hazır ve 4-5 nokta atışı transfer’ ifadelerini kullansa da yeni gelecek teknik adamın nasıl bir transfer politikası isteyeceği, EURO 2020’ye göre kadrodaki isimlere gelecek teklif ve yeni yabancı kuralıyla alakalı gelişmeler kafaları karıştırıyor. Kısacası Fenerbahçe’de bir sezon başında da daha silbaştan bir düzenin yaklaştığı görülüyor.

Son dakika - Fenerbahçede dejavu Gözler Samandırada

Gözler Samandıra’da
Yeni sezona yeni bir teknik direktörle girecek Fenerbahçe’de Samandıra’da da gelişmeler olması bekleniyor. Özellikle Emre Belözoğlu’nun ayrılmasıyla beraber hem teknik heyet hem de idari kadroda bazı değişimlerin geleceği belirtiliyor.
Özellikle yeni teknik adamın kendi ekibiyle gelecek olmasından sonra Erdinç Sözer, Volkan Demirel, Mehmet Aurelio gibi isimlerle idari tarafta görev yapan Selçuk Şahin’in gelecekleri merak ediliyor.

Son şampiyonlar Türk
Son 8 senede kupa kazanamayan Fenerbahçe’de son başarılar Türk hocalarla geldi. En son 2006-07 sezonunda Brezilyalı antrenör Zico ile şampiyon olan sarı-lacivertliler 2010’dan itibaren yerli isimlerle başarı sağladı.
2010-11 sezonunda Aykut Kocaman şampiyon oldu. Kocaman, 2011-12 ve 2012-13 sezonlarında Türkiye Kupası da kazandı. Aynı Aykut Kocaman, 2013’te Avrupa Ligi’nde yarı final gördü.
2013-14 sezonunda da şampiyonluk gelirken teknik adamlık koltuğunda Ersun Yanal oturuyordu. 2014-15 sezonuna girilirken gelen TFF Süper Kupasını da İsmail Kartal kazanmıştı.

‘Kocaman’ benzerlik
2021-22 sezonuna başlanırken Fenerbahçe’yi yabancı bir teknik direktör bekliyor.
Emre Belözoğlu ile vedalaşan sarı-lacivertlilerde ilginç bir benzerlik dikkat çekiyor.
2018-19 sezonuna girilirken de lig 2.’si ve kupa finalisti Aykut Kocaman’la yollarını ayıran sarı-lacivertliler, hazır kadro da bozularak Fernandao, Giuliano ve Josef de Souza gibi önemli isimleri satmıştı.
Bu sezona girilirken de ligde son 10 haftada görev alan ve son haftaya kadar şampiyonluk umudu olan Fenerbahçe’de hoca değişikliği yapılıyor.
Ligi bir galibiyet nedeniyle kaçıran Fenerbahçe’de mevcut kadroyu da Emre Belözoğlu kurmuştu.

Bütün takımdan teşekkür mesajı
Emre Belözoğlu’nun veda etmesinin ardından sarı-lacivertlilerde futbolcular hocalarını unutmadı. Yerli ve yabancı tüm futbolcular, Belözoğlu için özel mesajlar yayınladı.
Osayi-Samuel’den Szalai’ye, Mert Hakan’dan İrfan Can’a, Ozan Tufan’dan Altay Bayındır’a kadar futbolculardan tek tek, ‘Teşekkür’ ve ‘Veda’ paylaşımları yapıldı.

Manchester City'nin Belçikalı yıldızları
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber