Geri Dön

Son dakika | Fransa'dan Ligue 1 ve Ligue 2 için iptal kararı

Hollanda'nın ardından Fransa da ligleri bitirme kararı aldı. Fransa Başbakanı Edouard Philippe, 2019-20 Ligue 1 ve Ligue 2 sezonlarının sona erdirildiğini açıkladı.

Celal Umut Eren/Skorer Dış Haberler

UEFA'nın geçen haftaki toplantısından sonra Avrupa liglerinde 2019-2020 sezonunu bitirme kararları arka arkaya alınıyor.

Hollanda'nın ardından benzer gelişme Fransa'da yaşandı. Ligue 1 ve Ligue 2 yönetimleri video konferanslı toplantıda bir araya geldi. L'Equipe Gazetesi'nde yer alan detaylarda; UEFA'nın ağustos ayına kadar bitirilmesi talebi, ülkedeki son durum ve ekonomik konular belirlendi. Ancak en önemli unsur Fransa hükümetinin futbol konusundaki kısıtlama kararları oldu. 

Buna göre Ligue 1 ve Ligue 2'nin bitirilmesi kararlaştırıldı. 2020-21 sezonunun ise normal belirlendiği takvimde, ağustos ayında başlatılması konuşuldu.

Bu konu; Fransa Başbakanı Edouard Philippe ile paylaşıldı. Fransa Başbakanı Edouard Philippe, 2019-20 Ligue 1 ve Ligue 2 sezonlarının sona erdirildiğini açıkladı.

Şampiyonluk ve küme düşme gibi konular Mayıs'ta kararlaştırılacak

Fransa'da Ligue 1 ve Ligue 2'de hem şampiyonluk hem de küme düşme çıkma gibi konuların Mayıs ayında kararlaştırılması bekleniyor.

Fransa Futbol Federasyonu ve lig yönetimi ile kulüplerin mayıs ayında toplantı yaparak son tabloyu çıkarması bekleniyor.

Böylece 28. haftada duran Ligue 1 başta olmak üzere Ligue 2'de de takımların şampiyonlukları, küme düşme durumu ve Avrupa kupalarına katılma durumları belirlenecek.

Son dakika | Fransadan Ligue 1 ve Ligue 2 için iptal kararı

Francesco Farioli: "Oyuncularım iyi bir performans ortaya koydu"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet