Geri Dön

Son dakika - Giresunspor'da ilk hedef Süper Lig'de kalıcı olmak

Süper Lig'e yükselen GZT Giresunspor'un kulüp başkanı Hakan Karaahmet, ilk hedeflerinin ligde kalmak olduğunu söyledi.

Son dakika - Giresunspor'da ilk hedef Süper Lig'de kalıcı olmak

Süper Lig'e yükselen GZT Giresunspor'un kulüp başkanı Hakan Karaahmet, ilk hedeflerinin ligde kalmak olduğunu söyledi.

Tuzlaspor'u 2-1 mağlup ettikleri karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Karaahmet, "Şu an ne hissettiğimi bilmiyorum ama güzel şeyler olduğu kesin. Çok uzun bir süreç. Bu uzun süre bize de baskı oldu oyuncularıma da. Ama büyük beklentiler ve büyük hedefler böyle kazanılabiliyor. Çok güzel bir sezon geçirdi Giresunspor, örnek bir sezon geçirdi." şeklinde konuştu.

Gelecek sezondaki hedeflerinin sorulması üzerine konuşan Karaahmet, "Burada çok güzel balık var, çok güzel Giresun pidesi var. Sahil kenti, bir tarafı mavi bir tarafı yeşil olan güzel bir yer. Burası Süper Lig için güzel bir deplasman olacak. Bu şehir Süper Lig'e yakışacak. Zaten genlerinde var bu. İnşallah önümüzdeki sezon bu kulübün ilk hedefi ligde kalmak. Ben böyle büyük hedefler koymayı sevmem. Önce ligde kalacak takımı yapmak tek hedefimiz." ifadelerini kullandı.

Son dakika - Giresunsporda ilk hedef Süper Ligde kalıcı olmak

Giresunspor'da hiç kimsenin sezon boyunca hakem veya federasyonu eleştirmediğinin altını çizen Karacaahmet, sözlerine şöyle devam etti: 

"Çünkü onlar da insan. Giresunspor'un istatistiklerine bakarsanız sadece bir penaltı attı. Herhalde bizim de ceza alanında düşün birçok oyuncumuz olmuştur. Hakemler de hata yapabilirler. Onları kötü adam ilan etmenin çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Hiç hakem veya federasyon eleştirmeden de şampiyon olunabiliyor. "

Giresun Valisi Enver Ünlü, Süper Lig'e yükselen GZT Giresunspor'u kutladı
Giresun Valisi Enver Ünlü, GZT Giresunspor'un Süper Lig'e yükselmesi dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Ünlü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, GZT Giresunspor'u başarından dolayı tebrik ettik.

Oyuncularla gurur duyduklarını vurgulayan Ünlü, "İnandık, azmettik ve başardık. Sergilediğiniz büyük mücadele için teşekkürler Çotanaklar. Sizlerle gurur duyuyoruz." mesajını paylaştı.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk de GZT Giresunspor'un Süper Lig'e yükselmesinin ardından bir tebrik mesajı yayınladı. 

Öztürk, Süper Lig'in Giresun'a, Giresunspor'a ve tüm taraftarlara hayırlı olmasını dileyerek, şunları aktardı: 

"Giresun'un 44 yıllık hasreti sona erdi. Giresunspor Süper Lig’e yükselerek, Giresun’a ve Giresunspor'umuza gönül vermiş tüm vatandaşlarımıza büyük bir mutluluk yaşatmıştır. Takımımızı yürekten kutluyor, bu mutluluğu tüm hemşerilerimizle paylaşıyorum." 

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 44 yılık Süper Lig özlemine son verilmesinden oldukça gururlu ve mutlu olduğunu vurgulayarak, "Sezonun ilk maçından son maçına kadar hiçbir zaman bu hayalimizi kaybetmedik ve her zaman takımımızın yanında olduk. Bizlere bu onuru yaşatan tüm ekibe, sporcularımıza ve emeği geçmiş herkese sonsuz teşekkürler." ifadelerini kullandı.

Frank de Boer, 433 pankartını görünce şaştı kaldı!
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet