Geri Dön

Son dakika haberleri - Ali Koç: Taraftarın serzenişleri haklı

Süper Lig'in 10'uncu haftasında Fenerbahçe ile Alanyaspor karşı karşıya geldi. Karşılaşma Akdeniz ekibinin 2-1'lik galibiyetiyle sonuçlandı. Mücadelenin ardından Fenerbahçe taraftarları, yönetime tepki gösterdi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, mücadele sonrası açıklamalarda bulundu.

Ali Koç'un açıklamaları şu şekilde:

"Taraftarın serzenişi haklı, bu camia 7 senedir şampiyonluk bekliyor. Futbolun içinde var, kazanmak için çıktık, taraftar da bunun bilincinde, taraftarlar burayı doldurdu, dernekler geldi. Her şey güzel başladı. İlk yarı pozisyon vermedik. İki kere geldiler, iki gol oldu. İlk yarı orta sahayı geçemediler."

"KÖPRÜNÜN ALTINDAN ÇOK SU AKAR"

"Bir türlü bu baskının sonucunu gole çeviremiyoruz. İlk yarıda sonra mağlubiyet kimsenin aklında geçmiyordu. Bir düşüş var. Şampiyonluğa oynayan her takımda bu olabilir. Sadece biz değil, şampiyonluk adayları bu türbülansa girebiliyor. Biz de bir türbülansın içindeyiz. taraftar haklı, 7 senedir şampiyonluk bekliyorlar. Bize düşen bu ekibi toplamak. Köprünün altından çok su akar."

"TARAFTAR HAKLIDIR"

"Fenerbahçe camiasına özel bir kırılganlık, şampiyonluk bekleme durumu var. Bu sene büyük umutlarla başladık. 'Acaba yine mi sıkıntılar yaşayacağız?' düşüncesi oluşabilir. Taraftar haklıdır. Taraftar, oyuncuların onlara gitmesine de tepki gösterdi. Haklılar ama anlam veremedim. Özür dilemek için gideceklerdi. Geçen hafta havalimanında çok etkilendiler. Taraftarın onlara tepkisizi manasızdı."

"TEPKİ BU GECEDE KALSIN"

"Bu kadro şampiyonluk için yeter. İlk 5 hafta şampiyonluğun en büyük adayı dersiniz, son 4 haftada şampiyon olmaz dersiniz. Futbolda bu inişler, çıkışlar var. Taraftar tepkisinde haklı. Ancak umutsuzluğa kapılmasınlar. Biz bu işi berber başaracağız. Tepki bu gecede kalsın. Bu takım toparlanacak, zirveye oynayacak. Ben de üzgünüm ama anlık tepkiler veremeyiz. Her takımda düşüş olabiliyor. Sadece tepkiler bize has bir durum."

"ALTAY CEZA ALMAMALIYDI"

"Altay Bayındır hiç ceza almamalıydı. MHK'de kimse istifa etsin demedim. Yabancı MHK başkanı talebimiz de olmadı. Burak Elmas, Ahmet Ağaoğlu, hepimiz söyledik. Kişiler değil, sistem sıkıntılı. Sivasspor - Adana Demirspor maçında penaltı oldu ve hakem VAR'a gitti. O pozisyonda VAR'a gidiliyorsa, hakem performansı düşüktür. Penaltıyı çalamaması ve VAR'a gitmesi bile sorunları gösteriyor. Çözüm var, yeter ki irade olsun. Tekerliği yeniden icat etmeye gerek yok. Bu sistem böyle giderse, yine herkes zarar görecek. Taraftar da bize 'Sana ne sistemden' diyor ama bu sistemden en çok Fenerbahçe etkileniyor."

"ATAMALARDAN RAHATSIZIZ"

"Bu maçta hakemlik bir şey yok ama birkaç saat önceki maçı söyledim. VAR olmasa, penaltı gidecekti. İyi niyetli hatalar olur ama performanslar yetersiz. Teknoloji iyi kulllanılmıyor, atamalardan rahatsızız.  Atamalarda gözlemci raporu ne kadar dikkate alınıyor? Altay'a tepkiler var ve bir şey yapmıyor. Ceza alacak bir temsilci raporu yok, açıklasınlar. Kendisine çok ağır küfür edildiği ve küfür yazıyor."

"MAÇ YOĞUNLUĞU MAZERET DEĞİL"

"Altay'ın soyunma odasına giderken elini yumruk yaptığını ve iki elini başının üstüne koyarak alkışladığı ve ağzından bir şey çıktıysa bile duyulmadığı yazıyor. Temsilci raporunda bunların olduğu söyleniyor ama ceza aldı. İki kulvarda ilerleyecek kadromuz var. Maç yoğunluğu mazeret değil. Herkes zorlanıyor."

"İŞ ÇEVİRMEMELİYİZ"

"Güvensizlik üst düzey noktada. Millet birbirine girecek duruma geldi. Dört sendir TFF'nin bir yetkilisini, hakemle ilgili aramadım. Bu yüzden rahat konuşuyorum. Yöneticiler de kendine çekidüzen vermeli. Bizler de kapalı kapılar ardından iş çevirmemeliyiz. Sistem düzgün olsa, kimse bu işleri yapmak zorunda hissetmezdi kendini. İnşallah doğru yolu buluruz. İnşallah doğru bir başkan ve sonra kurullar ve üyeleri oluşur. Bu sistem zamanla düzelecektir ama tepe yapmış sorunlar hemen düzeltilebilir."

Son dakika haberleri - Ali Koç: Taraftarın serzenişleri haklı

Ayhan Akman: Bu maçlar yüzde 200'ümüz ile oynamamız gereken maçlar
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber