Geri Dön

Son dakika haberleri Roma, EURO 2020'yi riske attı! İstanbul'a alınabilir

UEFA’ya seyirci kapasite sayısı bildirmeyen Roma’nın, EURO 2020 ev sahipliğini riske attığı belirtilirken; İstanbul’un Türkiye-İtalya maçını düzenlemek adına alternatifler arasında yer aldığı duyuruldu

Son dakika haberleri Roma, EURO 2020'yi riske attı! İstanbul'a alınabilir

 Onur Dinçer - Skorer Dış Haberler

EURO 2020’de Türkiye ile İtalya arasında oynanacak açılış maçının oynanacağı Roma’nın, bu karşılaşmayı ev sahipliği yapıp yapmayacağı henüz kesinlik kazanmadı. UEFA pandemi koşullarına rağmen Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki maçları kısmi de olsa seyircili oynatmak isterken, ev sahibi kentlerden bir çoğu ne kadar minimum seyirciyi kabul edeceklerini Avrupa futbolunun patronlarına bildirdi.

Federasyon-bilim kurulu uzlaşmadı

Bu konuda UEFA’ya bir rakam iletemeyen ülkeler arasında yer alan İtalya’ya UEFA tarafından ek süre tanındı ve 19 Nisan’a kadar bu konudaki bildirimini gerçekleştirmesi istendi. İtalya Futbol Federasyonu yüzde 25 kapasiteyle karşılaşmanın oynanmasına onay verse de ülkedeki bilim kurulunun itirazı neticesinde İtalya henüz bu rakamı resmi olarak saptayamadı.

‘UEFA’nın son tarihi gerçekçi değil’

İtalya Bilim Kurulu Başkanı Franco Locatelli konuyla ilgili yaptığı açıklamada “UEFA tarafından seyirci sayısı ibraz etmek için yapılan son başvuru tarihi gerçekçi değil çünkü virüsün yayılımını öngörmek zor” diye konuştu.

Açılış için üç alternatif şehir

İtalya’da bugün Roma’nın ev sahipliğini riske attığı yönünde haberler yayınlanırken, La Repubblica gazetesi “Türkiye-İtalya maçına ev sahipliği yapmak için üç alternatif belli oldu bile: İstanbul, Moskova veya Varşova” diye yazdı.

 Son dakika haberleri Roma, EURO 2020yi riske attı İstanbula alınabilir

Pandemide İstanbullular hareketsiz kalmadı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet