Geri Dön

Son dakika - İstanbul ‘öksüz’ kaldı! Messi ve Ronaldo yok...

Şampiyonlar Ligi’nde Barcelona ile Juventus’un elenmesi herkesi şaşırtırken, İstanbul’u da direkt olarak etkileyecek. Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki dev finale dünya futbolunun iki büyük yıldızı Ronaldo ve Messi gelemeyecek

Son dakika - İstanbul ‘öksüz’ kaldı! Messi ve Ronaldo yok...

CELAL UMUT EREN

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde tarihi bir sezon oynanıyor. Son 16 turu aşamasında Barcelona ile Juventus’un elenmesi herkesi şaşkına çevirirken, özellikle İstanbul’a direkt etki etti. Bu sezon finalin oynanacağı Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi olamayacak.
Devler Ligi’nde 16 yıl sonra ilk kez Ronaldo ve Messi ikilisi çeyrek final aşamasına kalamadı. Herkesi şaşırtan bu durum en çok İstanbul’la ilgili ilginç bir tesadüfü ortaya çıkardı. 2005’teki tarihi Liverpool-Milan finalinden 16 yıl sonra aynı durum yaşandı. En son Messi-Ronaldo ikilisi 2004-05 sezonunda yani yine İstanbul’da finalin yapıldığı sezonda Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale kalamamıştı.
Messi o dönem yine Barcelona’da oynarken, Ronaldo da Manchester United forması giyiyordu. 16 yıl sonra Messi halen daha Barcelona’da forma giyerken, Ronaldo ise Juventus’ta oynuyor. Adeta İstanbul, iki büyük yıldıza şanssız bir tesadüf yaşattı. Öte yandan Ronaldo-Messi ikilisinin elenmesine karşın Kylian Mbappe ve Erling Haaland’ın PSG ile Dortmund’da yola devam etmesi Avrupa basınında bir diğer gündem oldu. ‘Messi-Ronaldo out, Mbappe-Haaland in’ söylemi manşetlere taşındı.

Son dakika - İstanbul ‘öksüz’ kaldı Messi ve Ronaldo yok...

 

Emre Akbaba: İnşallah Cumartesi çifte bayram yaşatırız

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet