Geri Dön

Son dakika - Nwakaeme: ‘Maymun sesini bırakıp tezahürata başladılar’

BBC’ye konuşan Nwakaeme, İsrail’de yaşadığı ırkçılık olayını anlattı, “Haifa taraftarı maymun sesleri çıkartıyor ve beni yuhluyorlardı. Ben de döndüm, onlara güldüm. Yaptıkları şeyin tesir etmediğini anladılar ve alkışlamaya başladılar” dedi

Son dakika - Nwakaeme: ‘Maymun sesini bırakıp tezahürata başladılar’

ONUR DİNÇER

Trabzonspor’un Nijeryalı futbolcusu Anthony Nwakaeme, BBC’ye verdiği röportajda futbolda ırkçılık konusunda açıklamalarda bulundu.
Bordo-mavililerin üç yıl önce Hapoel Beer Sheva’dan kadrosuna kattığı deneyimli oyuncu, bu sorunun azalmadığını, aksine büyümekte olduğunu savundu ve kendi başına gelenleri anlattı, “Her yere yayılmaya devam edecek ve futbol bundan ne zaman kurtulacak bir şey söyleyemem” dedi.
Nwakaeme, “İsrail’de oynadığım dönemde, Maccabi Haifa deplasmanına gittiğimizde ırkçılığa maruz kaldım. Sahanın ortasında, bana hakaret edenlerin kazanmasına izin vermemeye karar verdim. Haifa taraftarı maymun sesleri çıkartıyor ve beni yuhluyorlardı. Ben de döndüm, direkt onlara baktım ve sonrasında güldüm” diye konuştu.

Son dakika - Nwakaeme: ‘Maymun sesini bırakıp tezahürata başladılar’


‘İzin vermedim’
32 yaşındaki futbolcu şöyle devam etti:
“Benim reaksiyonumu görür görmez, yaptıkları şeyin üzerimde hiçbir tesiri olmadığını anladılar ve beni alkışlamaya, bana tezahürat yapmaya başladılar. Onlara meydan okuyabilir ya da bir şekilde maçı durdurtabilirdim. Ancak sahadaki oyunumdan keyif alıyordum. Güçlü olduğumu ve destekledikleri takımın işini zorlaştırdığımı hissediyordum. Beni işimden alıkoymalarına, negatif reaksiyonla beni bozmalarına izin vermek istemedim.”

Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz yurda döndü
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet