Geri Dön

Son dakika - Roberto Mancini: "Umarım Burak yarın bize gol atmaz"

EURO 2020'de yarın saat 22.00'de Türkiye ile açılış maçına çıkacak İtalya'da Teknik Direktör Roberto Mancini ve deneyimli savunmacı Chiellini, basın toplantısında soruları yanıtladı.

Euro 2020, yarın akşam 22.00'de Türkiye-İtalya maçıyla resmen başlayacak. Kritik maç öncesinde İtalya Teknik Direktörü Roberto Mancini ve takım kaptanı Giorgio Chiellini basın mensuplarının sorularını yanıtladı

Basın toplantısına Türkiye değerlendirmesiyle başlayan Roberto Mancini, "Burak harika bir sezon geçirdi. Umarım yarın gol atmaz ama benimle aynı fikirde midir bilmiyorum. Onu çok severim. Türkiye'nin en iyi oyuncularından biri. Umarım finalde Türkiye ile yeniden karşılaşırız. Türkiye genç ama fantastik oyunculara sahip. Kazanmak istiyorsak en iyi oyunumuzu ortaya koymalıyız. Türkiye'yi yenmek için iyi oynamamız gerekiyor" diye konuştu.

Açılış maçlarının zor olduğunu belirten İtalyan teknik adam, "İlk maç, çok zor bir maç olacak. Rahat bir şekilde bu maça hazırlandık ve amacımız tabii ki kazanmak. Çok zor ama bundan keyif de almamız gerekiyor. Türkiye'ye büyük saygım var çünkü çok güçlü bir takım. İyi hazırlandık. Bildiğimiz şeyleri yapacağız ve zor maç olsa da rahat bir şekilde oynayacağız" ifadelerini kullandı.

"Amacımız halkımızın yüzünü biraz gülümsetmek"

Mancini, turnuva öncesi kaleme aldığı mektupla ilgili gelen bir soru hakkında, "Başımıza gelen tüm süreci anlattım. Şu an pandemide durum iyiye doğru gidiyor. Asıl amacımız halkımızın yüzünü biraz gülümsetmek. Geçirdiğimiz zor dönemin üstesinden gelmek. 90 dakika boyunca insanlara mümkün olduğu kadar iyi zaman geçirtmek istiyoruz. Daha önce de söylediğimiz gibi, yapmamız gerekenleri düşünmemiz, neye odaklandığımızı iyi bilmemiz gerekiyor. Aslında bu mektubu futbolun içindeki herkes için yazdım. Böyle bir turnuvada bütün ülkenin maçı takip ettiğini biliyorum. Herkesi ilgilendiren bir turnuva olduğunu düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

İtalyan teknik adam, takımına güvendiğinin altını çizerek, "İnanılmaz oyuncularımız, harika bir takım ruhumuz var. Uzun zamandır beraber eğlenerek çalışıyoruz. Amacımız tabii ki Londra ve Wembley'e ulaşmak." şeklinde konuştu. Mancini, tribünde 16 bin taraftar olacağını hatırlatarak, "Ne kadar taraftarımız olursa o kadar mutlu oluruz. 16 bin kişi bizim için çok önemli. Tabii ki bunun içinde Türk taraftarlar da olacak. 16 bin kişinin karşısında oynamak, uzun süren bir salgın döneminden sonra çok güzel olacak." açıklamasını yaptı.

Mancini, Pellegrini'nin sakatlığı nedeniyle üzgün olduklarını ve bir an önce takıma dönmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

 

Chiellini: "Harika bir akşam olacak"

Tecrübeli savunmacı Chiellini ise şöyle konuştu: "Çok önemli bir turnuvaydı 2018'deki Dünya Kupası. İsviçre maçı bizim için hayal kırıklığı oldu ama sonrasında büyük motivasyon kaynağı haline geldi. O zaman da İtalyan Milli Takımı'nda oynanan oyuncular hiç hoş karşılanmamıştı. Aslında garip bir duygu. Maçların gidişatını biliyorsunuz. Aynı şekilde Türkiye için de geçerli. Harika bir akşam olacak. Bu maça biz çok iyi hazırlandık, çok iyi çalıştık. Yarınki maçta neden böyle olmasın diye düşünüyoruz."

Son dakika - Roberto Mancini: Umarım Burak yarın bize gol atmaz

 

 

 

?rel=0
Skorer Özel | Giray Bulak açıkladı | 'EURO 2020'den elenmemizin suçlusu...'
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet