Geri Dön

Son dakika - Şenol Güneş'ten soyunma odasında futbolculara konuşma!

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, karşılaşma sonrası soyunma odasında büyük bir üzüntü yaşayan oyuncularına, “Bu kadar sıkmayın canınınızı. Bunu bir yol kazası olarak düşünün. Bizim için turnuva Bakü’de başlayacak” ifadelerini kullandı

Derin sessizlik vardı
A Milli Takım, EURO 2020’nin açılış maçında İtalya’ya farklı mağlup olunca karşılaşmanın ardından soyunma odasını derin bir sessizlik ve hüzün kapladı. İkinci yarıda yenilen üç gol moralleri dibe indirmişti ki bir anda Teknik Direktör Şenol Güneş’in sesi yankılandı. Tecrübeli hoca, “Bu kadar sıkmayın canınınızı. Bu bir yol kazası. Bizim için turnuva Bakü’de başlayacak” diyerek takımını ayağa kaldırmaya çalıştı ve ardından şu ifadeleri kullandı;

‘Başınızı dik tutun’
“Bu soyunma odasından çıktıktan sonra İtalya maçını unutun. Roma’yı geride bırakın. Başınızı dik tutun. Moralinizi bozacak bir şey yok. Tabii ki turnuvaya iyi başlamak istiyorduk. Kötü oynasak da kendi kalemize attığımız gole kadar oyunda tutunmayı da başardık. Planlarımız iyi işliyordu. Ancak golden sonra dağıldık. Ama şunu unutmayın. Bu yenilgi hiçbir şeyin sonu değil. Galler ve İsviçre maçlarına odaklanın.”

Son dakika - Şenol Güneşten soyunma odasında futbolculara konuşma

Özdemir de moral verdi
Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir de maç sonrası soyunma odasına giderek ay-yıldızlı futbolculara moral verdi. Özdemir, İtalya’nın son dönemde aldığı başarılı sonuçlara dikkat çekti, “Çok güçlü bir rakiple oynadınız. Böyle sonuçlar her zaman olabilir. Galler ve İsviçre önünde bugünkü skoru telafi edeceğinize inancım tam” dedi.

‘Bize yakışmadı’
Ay-yıldızlı oyuncular, “Bizim için sürpriz olan, İtalyanlar’ın böylesine iyi oynaması değil, bizim bu kadar kötü oynamamızdı. Yenilmek bu oyunda var ama böylesine kötü futbol yakışmadı” dediler.

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet