Geri Dön

Son dakika - Tokyo için yeni OHAL kararı

2020 Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan Tokyo’daki OHAL’in (olağanüstü hal) süresinin uzatılmasına ve başkenttekine ek olarak 4 yeni şehirde daha ohal ilan edilmesine karar verildi.

Son dakika - Tokyo için yeni OHAL kararı

Onur Dinçer - Skorer

2020 Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan Japonya’da olağanüstü hal (OHAL) ile ilgili yeni bir karar alındı. Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl düzenlenemeyen ve bu seneye ertelenen dev organizasyon başlamadan önce Tokyo’da geçerli olmak üzere ohal ilan edilmişti.
Başkent ve diğer kentlerde son günlerde korona virüs vaka sayılarının iyice artması, yetkilileri yeni önlemler almaya yöneltti. Japon hükümeti, ohalin kapsamını genişletme kararı aldı. Tokyo’da dün 3,865 olan günlük vaka sayısı, bugün 3,300 olarak tespit edilmişti.

Tokyo’nun komşularına da kısıtlama
Tokyo'da 22 Ağustos'a kadar geçerli olan ohalin süresinin Ağustos sonuna kadar uzatılmasına karar verildi. Tokyo'da ilan edilen ohale dört yeni şehir de eklendi. Saitama, Kanagawa, Chiba ve Osaka şehirlerinde de önümüzdeki ayın sonuna kadar ohal ilan edildi. Saitama, Kanagawa, Chiba olmak üzere üç şehir tokyo’ya komşu konumda bulunuyor.

Son dakika - Tokyo için yeni OHAL kararı

Geçmişe yolculuk | Fernando Torres'in Chelsea formasıyla attığı en iyi goller
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner