Geri Dön

Son dakika - Türkiye manşetlerde! ‘Bundan daha kara gece olamaz’

Milli Takımımızın 3-0'lık üstünlüğü ile sonuçlanan Norveç karşılaşması sonrası Türkiye manşetleri süsledi.

Son dakika - Türkiye manşetlerde! ‘Bundan daha kara gece olamaz’

NORVEÇ
Norveç’in önde gelen gazetesi VG, “Bundan daha kara gece olamaz” başlığıyla verdiği haberde, bu skorun, “kâbusun başlangıcı” olduğu belirtildi. Aftenposten gazetesi de, milli takımlarının 3-0’lık yenilgisini “Hayal kırıklığı” şeklinde okuyucularıyla paylaşırken, Türkiye’nin Norveç defansını parçaladığını yazdı. Devlet televizyonu NRK ise “Norveç’e gerçek bir ders” başlığını kullandığı haberde, Haaland’ın agresif Türk savunması arasında çok zorlandığı dile getirildi.

İSPANYA
AS Gazetesi, “Haaland ve Odegaard’ı izlemeye gittik ama karşımıza Ozan Tufan ve Çağlar Söyüncü çıktı” diye yazarken, Marca, “Türkiye, Haaland ve Odegaardlı Norveç’i La Rosaleda’ya gömdü” başlığını kullandı. “Haaland ve Odegaardlı Norveç’e sert darbe” başlığını kullanan El Mundo Deportivo da “Norveç’i geçen Türkiye grup liderliğine oturdu. Türkler için sorunsuz bir maç oldu” yorumunu yaptı.

HOLLANDA
Algemeen Dagblad gazetesi, “Türkiye bu sefer Norveç’i küçük düşürdü” diye yazarken, kamu yayın kuruluşu NOS, Türkiye’nin, Dünya Kupası elemelerine yıldırım gibi başladığını ve bunu mükemmel bir şekilde devam ettirdiğini yazdı. De Telegraaf da, “Türkiye, Portakalların grubunda Norveç’e karşı da etkiledi: 3-0.” başlığını kullandı.

Son dakika - Türkiye manşetlerde ‘Bundan daha kara gece olamaz’


ALMANYA
Kicker, “Ozan Tufan Norveç’e karşı parladı: Başlangıçta erken, daha sonra olağanüstü” tanımlaması yaparken, Bild ise, “Haaland’a karşı galibiyet. Türkiye Dünya Kupası’nı hayal ediyor” diye yazdı. Haber kanalı NTV de, “Haaland da Türkiye’yi durduramadı” başlığını kullanırken, Sportbild dergisi ise “Haaland ve Norveç için acı yenilgi” başlığıyla Türkiye’nin 3-0’lık galibiyetini sundu.

İTALYA
Corriere dello Sport, “Bu Türkiye gerçekten korkutucu” başlığıyla Norveç galibiyetini duyururken, Tuttosport ise, “Norveç karşısında süper Türkiye” başlığı ile ay-yıldızlıların bu performansının EURO 2020 öncesi İtalya’ya uyarı niteliğinde olduğu dile getirildi.

BALKAN BASINI
Türkiye ile aynı grupta yer alan Karadağ’da yayımlanan Vijesti gazetesi, “Türkiye, Norveç’i yıktı” diye yazdı. Sırbistan’ın B92 televizyonunun haberinde de, “Türkiye şaka yapmıyor: Haaland ile Norveç dizlerinin üzerinde” denilirken, Sırbistan’ın spor kanallarından Sportklub, “Türkler, Norveç’i parçaladı” ifadesini kullandı.

Antalyaspor Başkanı Mustafa Yılmaz'dan TFF'ye tepki

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet