Geri Dön

Sovyetler dönüyor!

Kulüpler ve taraftarlardan gelen talepler üzerine harekete geçen Rusya Premier Lig yönetimi, eski Sovyet ülkelerinden takımlarla yeni bir lig oluşturmak üzere çalışmalara başladı

Sovyetler  dönüyor!

Rusya futbolu bugünlerde sürpriz bir girişim ile adından söz ettiriyor. Ülkenin birinci liginde mücadele eden çok sayıda kulüpten gelen talep üzerine lig yönetimi eski Sovyet ülkelerinin takımlarını içine alacak yeni bir futbol ligi için çalışmalara başladı. Sovyet döneminde Avrupa’ya kafa tutan güçlü takımları taraftarların özlediği ve kulüplerden de bu yönde ciddi bir talep geldiği belirtildi. Rusya’da son şampiyon Zenit ve Anzhi, Ukrayna’dan Dinamo Kiev ve Belarus’tan BATE Borisov takımları da şimdiden bu yeni oluşum için desteklerini açıkladılar.

UEFA sorun çıkarmaz
Sovyet Ligi fikrine kendilerinin de sıcak baktığını dile getiren Rusya Premier Lig Başkanı Sergei Pryadkin, “Yönetim olarak gündemimize aldığımız bu projenin üzerinde çalışacak bir çalışma grubu oluşturacağız. Bu aslında uzun süredir düşünülen bir fikir olsa da geçmişte UEFA sınır ötesi bir lig kurulmasına sıcak bakmıyordu. Ancak son zamanlarda bu konudaki tutumlarını yumuşattılar. İskandinavya ve Balkanlar’da bu yöndeki girişimlere yeşil ışık yaktılar” dedi.

Karantinada balkondan balkona tenis oynadılar!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber