Geri Dön

Tolunay Kafkas: ‘Maalesef büyük kayıp’

TFF Genç Milli Takımlar Sorumlusu ve Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, koronavirüse vurgu yaparak “Oyuncular açısından maalesef büyük bir kayıp” diye konuştu.

Tolunay Kafkas: ‘Maalesef büyük kayıp’

Koronavirüs salgını nedeniyle bir yıldır sahaya çıkamayan genç futbolcuların durumunu değerlendiren TFF Genç Milli Takımlar Sorumlusu ve Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, “Oyuncular açısından maalesef büyük bir kayıp” diye konuştu.
Kafkas, “Bu süreci yönetmek, bunun altından kalkmak çok kolay bir iş değil. Genç futbolcularımız, yaklaşık bir yıldır müsabaka şartlarında gelişimlerini sürdüremiyor. Bazı kulüplerimiz alt yaş gruplarında antrenmanlar yapıyor. Bunun ne derece yeterli olacağı da soru işareti. Bir an önce aşıların yapılmasıyla genç oyuncu gelişim liglerinin başlaması tarafındayız” dedi.
Yeni bir milli takım oluşturacaklarına vurgu yapan Tolunay Kafkas, “2007 doğumlu oyunculardan oluşan 14 yaş altı milli takımı oluşacak. Daha önce çalıştığımız için 13 yaşından beri bazı oyuncuları takip ediyorduk. Büyük ihtimalle haziran ayı içinde yeni milli takımı kuracağız” ifadesini kullandı.

Tolunay Kafkas: ‘Maalesef büyük kayıp’

 

Diletta Leotta ne olduğunu anlayamadı! Güzel spiker...
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet