Geri Dön

Türkiye'de yaşamıyor musunuz?

Galatasaray başkanı, Milliyet'e konuştu, Mali Genel Kurul öncesindeki eleştirileri yanıtladı.

Türkiye'de yaşamıyor musunuz?

NEVZAT DİNDAR - ÖZEL HABER

Borçların artışından dolayı topa tutulan Dursun Özbek sert çıktı, “Geçen sene 2.8 olan dolar 3.7’ye gelmiş. Bütün sporcularla neredeyse döviz üzerinden anlaşma yapılmış. Yüzde 25 artış bundan kaynaklanıyor” dedi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, mali tablo nedeniyle gelen eleştirilere sert çıkarken, futbolda bu sezon gelen gidenler karşılaştırıldığında sadece 3.5 milyon euro ekside olduklarını ifade etti.

25 Mart’ta yapılacak Mali Genel Kurul öncesi MİLLİYET’e konuşan Özbek, borç-alacak farkının 1 milyar 189 milyon TL olarak tablolara yansıması nedeniyle yapılan eleştirilere şu yanıtı verdi:

‘Makine almıyoruz’

“Türkiye’de yaşamıyor musunuz kardeşim! Geçen sene 2.8 olan dolar 3.7’ye gelmiş. Euro aynı şekilde... Bütün sporcularla neredeyse döviz üzerinden anlaşma yapılmış. Yüzde 25 artış bundan kaynaklanıyor. Üstelik 3 hafta sonra yapılacak Mali Genel Kurul kitapçığına Milli Emlak’la yapılan sözleşmeden gelen 342 milyon lira yansıtılmadı. Çünkü 31 Aralık’a kadar olan rakamlar üzerinden tartışıyoruz. O para ise

şubatta geldi.”

Özbek, çok eleştirilen transferler konusunda ise çarpıcı bir bilgiyi paylaştı. Bu sezon gidenler ve gelenler karşılaştırıldığında sadece 3.5 milyon euro ekside olduklarını belirten Galatasaray Başkanı, “Bu kadar futbolcu almışız. Ancak sattıklarımız da var. Sezon başında herkes en iyi transferi Galatasaray’ın yaptığını söylemiyor muydu? Eren Derdiyok’a kim hayır dedi? Tolga Ciğerci sakatlanana kadar övgüler almıyor muydu? Makine almıyoruz, insan transfer ediyoruz. Bunun sakatlığı var, formsuzluğu var. Kayseri maçını almış olsak bugün bambaşka şeyler konuşuyor olacaktık” ifadelerini kullandı.

‘İştahları kabardı’

Özbek, yönetimini belirlerken 161 kişiye teklifte bulunduğunu anımsatarak, “Elini taşın altına sokmayanlar bugün ortaya çıkıyor. Gelinen tablo birilerinin iştahını kabarttı” diyerek de ağır göndermede bulundu.

Başkan Özbek, camianın her şeyi gördüğünü de dile getirerek, “İnanın sportif başarısızlık en çok beni mutsuz eder. Mali olarak attığımız sağlam temeller meyvelerini verecek. Gün ümitsizliğe ve karamsarlığa kapılma günü değil... Geleceğimiz aydınlık ve tünelin ucundaki ışık görünüyor” dedi.

Senad Ok: ''Rami istese bile hazır dönemiyor'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber