Geri Dön

UEFA, Devler Ligi'nde tüm zamanların en iyilerini açıkladı! Fenerbahçe ve Galatasaray...

UEFA, Şampiyonlar Ligi’nde tüm zamanların en iyi 50 takımını açıkladı. Listede iki Türk takımı yer alırken, Galatasaray 25, Fenerbahçe de 50. sıraya adını yazdırdı.

UEFA, Devler Ligi'nde tüm zamanların en iyilerini açıkladı! Fenerbahçe ve Galatasaray...

CELAL UMUT EREN

UEFA’nın resmi internet sitesinde Şampiyonlar Ligi’nin gelmiş geçmiş en başarılı 50 takımı sıralandı. Listede sadece 2 Türk takımı yer aldı.
Galatasaray 25. sırada yer bulurken, Fenerbahçe’de 50. sıradan listeye dahil oldu. Daha önce dev turnuvada Türkiye’yi temsil eden Beşiktaş, Trabzonspor, Başakşehir ve Bursaspor listede bulunmadı. Galatasaray 157 puan, Fenerbahçe de 84 puanla öne çıktı.

Real Madrid zirvede

Bu listede Şampiyonlar Ligi’nin yanında Şampiyon Kulüpler Kupası performansı da göz önünde tutuldu. Listede ilk sırada İspanya’dan Real Madrid’in olması gözlerden kaçmadı. Şampiyonlar Ligi’nde 13 kez şampiyon olan ve 621 puana sahip eflatun-beyazlıları, 6 şampiyonluğu olan 509 puanlı Bayern Münih ikinci sıradan takip etti.

5 şampiyonluğu olan Barcelona 464 puanla 3. sıraya adını yazdırdı. 4. sırada ise Manchester United 385 puanla yer aldı. 2 şampiyonluğu olmasına karşın 371 puanda olan Juventus ilk 5’e girmeyi başardı. 7 şampiyonlu Milan, 315 puanla 6. ve 6 şampiyonlu Liverpool 311 puanla 7. sırada kaldı.

UEFA, Devler Liginde tüm zamanların en iyilerini açıkladı Fenerbahçe ve Galatasaray...

Uzay Gökerman'dan genç oyuncu tepkisi! | 'Ne olur ki oynatsan?'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber