Geri Dön

UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı açıkladı! "Türkiye'den bir kulübe teklif..."

UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Avrupa Süper Ligi için çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yardımcı, Türk takımlarına teklif yapılıp yapılmamasıyla ilgili "Türkiye'den bir kulübe teklif yapıldığını zannetmiyorum, olsa bile, söylediğim gibi UEFA ve FIFA'nın getireceği yaptırımları TFF uygulamak zorunda." dedi.

UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı açıkladı! "Türkiye'den bir kulübe teklif..."

UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Avrupa Süper Ligi için  TRT Spor'a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Çözülme bekliyorduk zaten"
"Aldığımız bilgiye göre Manchester City ve Chelsea çekilmiş, Atletico Madrid de muhtemelen çekilecekmiş. Çözülme bekliyorduk zaten. Öyle bir özelleşme, böyle bir darbe dünya futbolu için kabul edilemezdi. Ceferin'in dediği gibi, siz kimsiniz de futbolu sahipleniyorsunuz? Siz başkansınız. Futbolun coşkusu var. Bunun gerçekleşmesi mümkün değildi, Cuma günü daha büyük yaptırımlar gelecek."

"Türkiye'den bir kulübe teklif yapıldığını zannetmiyorum"
"Türkiye'den herhangi bir kulübe teklif yapıldı mı?" sorusuna Yardımcı, "Türkiye'den bir kulübe teklif yapıldığını zannetmiyorum, olsa bile, söylediğim gibi UEFA ve FIFA'nın getireceği yaptırımları TFF uygulamak zorunda." dedi.

"Men gündeme gelmedi"
"Avrupa Süper Ligi'ne imza atan takımların bu sene Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nden men edilecekleri konusu hiç gündeme gelmedi, tartışılmadı bile. Böyle bir şey olacağını da sanmıyorum."

UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı açıkladı Türkiyeden bir kulübe teklif...

Valentin Rosier hiç durmadan çalışıyor
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet