Geri Dön

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, bütçesini gözden geçirecek

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, koronavirüs salgınının spor dünyasını ciddi şekilde etkilediğini kaydetti.  Bach, bütçelerini ve önceliklerini gözden geçirecekleri belirtti.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, bütçesini gözden geçirecek

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bütçelerini ve önceliklerini gözden geçirecekleri belirtti. 

Bach, IOC'nin internet sitesinde yer alan açık mektubunda, koronavirüs salgınının spor dünyasını ciddi şekilde etkilediğini kaydetti. 

Salgın sonrası dünyada nelerin değişeceğinin bilinmediğini vurgulayan Bach, "Bazı aktivitelerimizin kapsamını gözden geçirmeli ve yeni realiteye göre gerekli değişiklikleri yapmalıyız. IOC yönetimi de bütçesini ve önceliklerini gözden geçirecek." ifadelerini kullandı. 

2020 Tokyo Olimpiyatları'nın ertelendiğini hatırlatan Bach, IOC'nin ekonomik desteğini sürdüreceğini aktararak, "Erteleme maliyetine ilişkin henüz kesin bir rakam vermek zor ancak birkaç yüz milyon doları bizim omuzlamamız gerektiğini biliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, bütçesini gözden geçirecek

Fernando Torres'in QPR Karşısında Yaptığı Hat-Trick

Tümer Metin'den Belhanda yorumu: Yürüye yürüye oynar

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet